MAÇ SONUÇLARI

272 Milyon Mail Adresi Hackerler Tarafından Ele Geçirildi

Hackerler 272 milyon mail adresini ve şifresini ele geçirdi.

272 Milyon Mail Adresi Hackerler Tarafından Ele Geçirildi
Bu içerik 340 kez okundu.

272 milyon mail adresinin ve şifresinin Hackerlar tarafından ele geçirildiği duyuruldu. Yapılan açıklamada kullanıcıların şifresini değiştirmesi öneriliyor.

 

KİŞİSEL VERİLERİMİZ TEHLİKEDE OLABİLİR !

Teknoloji alanında her ne kadar gelişmeler günden güne giderek artsa da bu gelişmelerin hayatımıza sağladığı bazı olumsuz yönleri var. Teknolojinin gelişmesinin olumsuz olan yönlerinden biri ise sanal ortamda kötü amaçlı kişilerin kişisel verilerimizi ele geçirmesi oluyor.

 

272 MİLYON MAİL ADRESİ VE ŞİFRESİ ELE GEÇİRİLDİ !

ABD’nin Wisconsin eyaletinde faaliyet gösteren Hold adlı güvenlik şirketinin kurucusu Alex Holden, hackerlerin web siteleri üzerinde oturum açmak amacıyla kullanılan 272 milyon mail adresini ve şifresini ele geçirdiğini belirtti.

Alex Holden, Reuter’a yaptığı açıklamasında bazı yollardan kendisiyle iletişime geçen Rus hacker’ın kendisine, popüler paylaşım sitesi Vkontakte’de hacker grubu ile ilgili olumlu bir yorum yapması sonucunda 272 milyon e-mail adresini ve şifresini teklif ettiğini belirtti.

 

KULLANICILAR ŞİFRELERİNİ DEĞİŞTİRSİN !

Ayrıca Holden yaptığı açıklamada hacker’ların ilk olarak 1 milyar 17 milyon mail adresi ve şifresini vermeyi teklif ettiğini, ancak veri tabanı üzerinden tekrarlanmış olan verileri çıkarttıktan sonra bu sayının 272 milyona düştüğünü belirtti.

Holden kullanıcılara hesaplarının güvenliği sebebiyle şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini belirtti.

hacker hackerler mailleri ele geçirdi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke