Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Telefonda oynanan oyunlar

Günümüzde telefonlar sadece iletişim için kullanılmıyor, boş vakitlerimizde oyun oynamak içinde kullanılmakta. En çok oynanan telefon oyunlarını sizler için araştırdık.

Telefonda oynanan oyunlar
Telefonda oynanan oyunlar Cem Güner
Bu içerik 1836 kez okundu.

Akıllı telefonların günümüzde yaygınlaşması beraberinde bir takım yenilikler de getirdi. Akıllı telefonlar olmadan evvel telefonlar yalnızca mesajlaşmak ve konuşmak için kullanılırdı. 

 

İŞLEVSELLİK ARTTI

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesiyle akıllı telefonların işlevleri arttı, dolayısıyla açılan pazarda mobil uygulamalar da artış gösterdi. Bu entegrasyon sürecinin ardından insanlar telefonlarıyla iletişimden ziyade artık kitap ve gazete okuyor, e-maillerini kontrol ediyor, belgelerini kontrol ediyor ve bir hayli artış gösteren mobil oyunları oynuyor. Hayatın her alanında; yolda yürürken, otobüste seyahat ederken yahut bir kafede otururken artık aktif bir şekilde telefon kullanıyor ve ekseriya oyun oynuyorlar.

Telefonda oynanan oyunlar insanlar tarafından hem zaman geçirici, öğretici bir aktivite hem de grafik olarak göz doyurucu, beceriler kazandıran eğlence olarak görülüyor. 

 

MOBİL OYUNLAR ?

Pekâlâ, bu telefonda oynanan oyunlar hangileridir? Her insanın eğlencesi, zevki farklı olduğundan neden, buna kesin bir cevap vermek bir hayli zor. Herkese hitap eden oyunlar farklıdır ama derlediğimiz birkaç oyunu sizlere sunuyoruz.

  1. AA: Son zamanlarda mobil uygulamaya giren bu oyun bağımlılık yapan cinsten. Oyunda gözleriniz ve parmağınız bayağı bir hızlı olmalı. Gözlerinizle dönen platformu takip ederek el çabukluğu ile engelleri aşarak topları üstte bırakmalısınız. Oyunu oynarken çok hırslanacak, seviye atladıkça eğleneceksiniz. Yalnız sinir krizleri geçirmeye şimdiden alışsanız iyi edersiniz.
  2. Syberia: Fransız Microids tarafından geliştirilmiş macera – bulmaca türü bir çözmece oyunu. Hemen hemen her türlü akıllı telefonlarda oynanabilecek, telefonunuzu kasmayacak, grafikleriyle sizi kendine hayran bırakacak bir oyundur. Kurgusu ve hikâyesi ile sizi kendine bağımlı hale getirecektir. Oynayacaklara şimdiden bir not, bu oyun 15 – 20 dakikada oynayacağınız türden değil, birazcık zamanınızı ayırmanız gerekecektir.
  3. Online Head Ball: Bu oyun futbol severler için yapılmış. Yalnızca kafa ve ayaktan oluşan, futbolcunuz ile ister tek ister arkadaşınızla oynayabilirsiniz.
  4. 2048: İsminden de anlaşılacağı üzerine bu matematiksel bir oyun. Ekrana gelen sayıların katlarını alarak 2048’e ulaşmaya çalışacaksınız. Bu zekâ oyunu sizi oldukça yoracak, şimdiden size sabır diliyorum.
  5. Hay Day: Şehir hayatından bunalmış, artık doğayı özlemiş kişiler için. Bir nevi sizi rahatlatacak güzel bir oyun. Bu oyunda toprağınızı ekip – biçecek, hayvanlarınızı besleyip kendi çiftliğinizle meşgul olacaksınız. Her şey doğal ve organik olacak.

 

Telefon oyunları Telefonda oynanan oyunlar Telefonda en çok oynanan oyunlar En beğenilen oyunlar Mobil oyunlar En güzel mobil oyunlar En beğenilen mobil oyunlar En sevilen mobil oyunlar Güzel oyunlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar