MAÇ SONUÇLARI

Bir Milyar İnsan Sel Felaketiyle Karşı Karşıya Kalabilir

İklim değişikliğine bağlı sebeplerden dolayı 1 milyardan fazla insanın sel felaketiyle karşı karşıya kalan şehirlerde yaşadığı belirtildi.

Bir Milyar İnsan Sel Felaketiyle Karşı Karşıya Kalabilir
Bu içerik 364 kez okundu.

Christian Aid İnsani yardım kuruluşu yaptığı bir uyarıda, 2060 yılına kadar dünya genelinde bulunan bir milyardan fazla insanın sel felaketiyle karşı karşıya kalan şehirlerde yaşayacağını belirtti.

 

BU ÜLKELERDE SEL ORANI OLDUKÇA YÜKSEK !

İngiliz İnsani Yardım kuruluşu Christian Aid tarafından yayınlanmış olan raporda ABD, Hindistan ve Çin ülkelerinin sel felaketine karşı en yüksek risk oranı bulunduran ülkeler olduğu dile getirildi.

Yayınlanan bu raporda Hindistan’da bulunan Kolkata ve Mumbai eyaletlerinin sel riskine karşı en açık şehirler olduğu vurgulandı. Ayrıca selden en fazla zarar göreceği düşünülen 8 şehrin Asya’da yer aldığı belirtildi.

 

KÜRÜSEL ISINMAYI AZALTMA PROGRAMLARINA YATIRIM YAPMALI !

Yayınlanan raporda hükümetten küresel ısınmaya karşı azaltma programlarına yatırım yapmak için harekete geçilmesi istendi. Bununla beraber karbon emiliminin azaltılması, fosit yakıtlardan geçiş yapılması ve düşük karbonlu yakıtlarda sıcaklık artışının sınırlanması belirtildi.
 

Raporu hazırlayan ekip lideri, büyük kıyı kentlerinde yaşayan insanların özellikle risk altında olduğunu söyledi.


 

 

sel felaketi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke