Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Petrol kendi rekorunu kırdı

Petrol fiyatları son 7 ayın zirvesine ulaşmış durumda. Piyasada yapılan açıklamalar Petrol fiyatlarını yükseltiyor. İlerleyen süreçte petrol yükseliş yönlü hareketini devam ettiriyor.

Petrol kendi rekorunu kırdı
Petrol kendi rekorunu kırdı Cem Güner
Bu içerik 325 kez okundu.

Tüm dünya üzerinde büyük bağlantılar kurulmasını sağlayan ve tüm dünya çapında hem ulaşım sektöründe hem de ham maddesi nedeni ile bütün ticaret ve sanayi alanlarında büyük önem taşıyan petrol, bu sefer yine bir yükseliş ile çıktı karşımıza.

 

7 AYIN ZİRVESİ

Yatırım bankası Goldman Sachs'ın yaptığı açıklamalar sonrasında yükselişe geçen petrol, son 7 ayın zirvesine oturdu. 49 dolara çıkan petrolün varil fiyatı ekonomi haberleri içerisinde büyük başlıklarla duyuruldu.

 

Yatırım bankasının arz fazlası petrolün durduğu açıklamasının hemen ardından ani bir yükselişe geçen petrol fiyatları ekonomideki diğer alanları da etkileyecek gibi görünüyor. Siyasi kararlar, toplumsal olaylar ve büyük çaplı doğal afetler gibi birçok olaydan etkilenebilen ekonomi, bu sefer de Kanada'da meydan gelen yangın ve sonrasında Libya,Nijerya gibi yerlerde yaşananlar kötü olaylar sonucunda meydana gelen kayıpları sebep göstererek petroldeki arzın azalmasına sebep oldu. Günlük üretimin tahminlerden daha çok azalması ile birlikte düşüşe neden olmuş olan arz fazlası iki yılın sonunda eritilerek petrol varil fiyatlarının artmasının önünü açmış oldu.
 

 

Petrol fiyatı Forex Petrol En yüksek fiyat petrol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı