Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Trafik Cezaları ve MOBESE

Trafik Cezaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Önemli Bilgiler.

Trafik Cezaları ve MOBESE
Trafik Cezaları ve MOBESE Cem Güner
Bu içerik 973 kez okundu.

Günümüzde hemen hemen herkesin bir bireysel arabası vardır. Bu araba artışını takip etmekte ve ceza gerektirecek hatalarını düzene sokmak bir hayli güç duruma gelmektedir. Bunun için de teknolojiyi iyi bir şekilde kullanım gerektirir. EGM’ de teknolojiyi çok etkili bir şekilde kullanır.

 

MOBESE

Herkesin bireysel arabası olduğu düşünürsek neredeyse her gün hepimiz trafikte oluyoruz. Ceza gerektirecek hatalar içinartık her yerde mobese kameraları var. Bu kameralar 7/24 saat sürekli trafiği kayıt altına alır ve trafikte olup biteni an ve an izletir. Buda trafik polisimizin isini daha kolay bir hale getirir ve gözden kaçan bütün hataları ortaya koyar.

Artık trafikte ister istemez yaptığımız bütün hatalar ceza olarak gelebilir. Hata yaptığımız yerde trafik polisi olmasını gerektirmez, orada bir mobese olması yeterlidir. Sizin en ufak hatanızda bile mobese kayıtlarında var ise her an ceza gelebilir. Cezalar bizzat sahsınıza veya aracınıza kesilebilir ve sizin bu cezadan haberiniz dahi olmamış olabilir. Çünkü bu tür cezalar bazen ev adreslerinize gelmeyebilir. İlerleyen zamanlarda bu ceza size maddi yönden sorun çıkartabilir. Bu yüzden trafik cezaları hakkında bilinmesi gerekenler önemlidir.

 

İNTERNET KULLANIMI

Günümüzde teknoloji ileri derecedeolduğu için trafikte sahsınıza veya aracınıza kesilen cezaları sürekli internetten takip ederek, cezanın olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer internetten bakma ihtimaliniz yok ise Emniyet Genel Müdürlüğü’nü (EGM) arayıp oradan da cezalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer sahsınıza veya aracınıza ceza kesilmiş ise bu cezayı internet üzerinden ödeyebilirsiniz.

 

ÖDEME İŞLEMİ

Ödemeniz için plakanız, T.C. numaranızın olması ve istenilen kredi kartı bilgileri doğru bir şekilde girilmesi yeterli olacaktır. Ticari araçlar için T.C numarası yerine vergi numarası ve tescil tarihi gerekir. Bu işlemi elinizdeki akıllı telefonlardan bile yapabilirsiniz. İnternet üzerinden ödeme kredi kartıyla sadece 02.00 ile 22.00 saatleri arasında yapılır. İnternetten ödeme gibi bir olanağınız yok ise bunu herhangi bir vergi dairesinden de nakit olarakkolayca ödeyebilirsiniz.

Trafikte ceza yemek veya yememek bizim elimizdedir. Trafikte daha dikkatli olup trafik kurallarını öğrenip uyulması halinde ceza gelme olanağı çok azdır. 

 

Trafik cezaları Mobese Ceza Bilgisi Plakama yazılan ceza var mı İnternetten trafik ceza sorgulama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar