MAÇ SONUÇLARI
ANTALYASPOR 1 - 1 RIZESPOR             PALERMO 1 - 4 TORINO             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             HULL 0 - 2 STOKE             SAMPDORIA 2 - 1 GENOA             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             ESPANYOL 3 - 3 EIBAR             BOURNEMOUTH 0 - 0 TOTTENHAM             ALANYASPOR 0 - 2 BURSASPOR             DARMSTADT 3 - 1 WOLFSBURG             FREIBURG 2 - 1 AUGSBURG             LEVERKUSEN 0 - 3 HOFFENHEIM             ARSENAL 0 - 0 MIDDLESBROUGH             BURNLEY 2 - 1 EVERTON             LEICESTER 3 - 1 CRYSTAL PALACE             WEST HAM 1 - 0 SUNDERLAND             VALENCIA 2 - 3 BARCELONA             LYON 1 - 3 GUINGAMP             AKHISAR BLD.G.SPOR 1 - 0 ADANASPOR             GALATASARAY 0 - 1 TRABZONSPOR             LIVERPOOL 2 - 1 WEST BROM             BAYERN 2 - 0 GLADBACH             SOCIEDAD 3 - 0 ALAVES             BORDEAUX 1 - 1 NANCY             LILLE 2 - 1 BASTIA             MILAN 1 - 0 JUVENTUS             GRANADA 0 - 0 SPORTING GIJON             Celta 4 - 1 Deportivo             UDINESE 3 - 1 PESCARA             Karabükspor 0 - 2 İst. Başakşehir             MANCHESTER CITY 1 - 1 SOUTHAMPTON             ATALANTA 2 - 1 INTER             CROTONE 1 - 2 NAPOLI             Osmanlıspor 1 - 2 Kasımpaşa             RB LEIPZIG 3 - 1 WERDER BREMEN             SEVILLA 1 - 0 ATLETICO MADRID             Chelsea 4 - 0 Manchester Utd.             

REKLAMI KAPAT / GÖSTER

Çocuklara Oyunların Verdiği Zararlar

Çocuklara oyun zarar mı verir, dediğinizi duyar gibi oluyorum. Evet, bildiğimiz oyunlar yani dışarıda ya da, içeride bir takım oyuncaklarla oynanan oyunlar çocuklara bir zarar vermez. Yani bu tür bir oyunla zamanı çok fazla tüketirler ve derslerine vakit ayırmazlarsa zarar görürüler.

Çocuklara Oyunların Verdiği Zararlar
Bu içerik 369 kez okundu.

Çocuklara oyun zarar mı verir, dediğinizi duyar gibi oluyorum. Evet, bildiğimiz oyunlar yani dışarıda ya da, içeride bir takım oyuncaklarla oynanan oyunlar çocuklara bir zarar vermez. Yani bu tür bir oyunla zamanı çok fazla tüketirler ve derslerine vakit ayırmazlarsa zarar görürüler.

Ancak buradaki kasıt normal oyunlar değildir. 

 

ELEKTRONİK OYUNCAKLAR

Çocuklara oyunların verdiği zararlar denilince bilgisayar, telefon ve konsol oyunlarına dikkat çeken uzmanlar bu oyunların bağımlılık yaptığını, yalnızca çocukları değil büyükleri de olumsuz etkilediği, neredeyse günün yarısının bu oyunlarla tüketildiği bilinen bir gerçektir. Ayrıca bu cihazlardan yayılan radyasyon miktarı zamanla beyinde bir takım noktalarda tahribatlara sebep olmakta ve ne yazık ki bireyleri uyuşturmaktadır. Peki, bununla mücadele edebilmek için ne yapılabilir. Çocukların eğlenmeye herkesten çok hakkı vardır ancak mesele belirli kuralların konularak bunları devamlı uygulamaktır. Yani günde bir saatten fazla bilgisayar oynamasına ya da, diğer cihazlarla zaman geçirmesine izin verilmiyorsa bunda bir istikrar sağlanmalı ve bir gün uygulayıp bir gün umursamaz davranılmamalıdır. 

 

Peki, bu oyunlar nasıl zararlar verir.

Bizim gördüğümüz zamanın boşa harcanması, derslerinin zayıflaması ve sizinle iletişimi kesmesidir. Toplumdan soyutlanması, sanal gerçeklikleri gerçek hayata yorumlaması, oyun oynamıyorken bile oyun oymana tepkimeleri vermesi arkadaşlarıyla vakit geçirmemesi ve geçirdiği zamanlarda bile çatışma yaşamasıdır.

İleri boyutta oyun oynayan çocuklarda zekâ gerileme ve unutkanlıkların başlaması, gözlerin yorulmasına bağlı olarak göz hastalıklarının meydan gelmesi, ekstrimitelerin hareketsiz kalmasına bağlı olarak hareket sisteminin zarar görmesi, algıyı ve dikkati bir noktaya toplayamama gibi pek çok vahim sorunla ne yazık ki çocuklarımız mücadele etmek zorunda kalıyor.

 

Bir çocuk düşünün koşmuyor, oynamıyor, bisiklet sürmüyor, spor yapmıyor onların sanal dünyanın esiri olmalarına kesinlikle izin vermeyin.

 

Çocuk oyunları Bilgisayarın çocuklara zararları Bilgisayar zararları Çocuk bilgisayarları Oyunların çocuklara zararları
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke