Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Twitter'dan gerçek gündem takip edilir mi?

İnsanlar gündemi takip etmek için yüzyıllardır çeşitli haber kaynaklarına başvuruyorlar. Televizyonlar, gazeteler, radyolar bilgiyi elde edebilmemiz için uzun zamandır başvurduğumuz yegane araçlar ve tabi ki günümüzde bir de hepsinin tahtını sallama noktasına gelen, bilgi alma konusunda yadsınamayacak öneme sahip olan İnternet var! Peki internetten gerçek gündem takip edilir mi?

Twitter'dan gerçek gündem takip edilir mi?
Twitter'dan gerçek gündem takip edilir mi? Cem Güner
Bu içerik 892 kez okundu.

İnternet dünyamıza girdiğinden itibaren bilgi alma kaynaklarımız epey şekillendi. İnternet sayesinde artık televizyon, radyo ve gazetelere dahi online erişim sağlayabiliyoruz. İşin daha da eğlenceli kısmı internetin bunlara erişim sağlamasının yanı sıra ekstra kendi sağladığı olanakların ortaya çıkardığı sosyal medya siteleri geliyor. İşte bu olanaklardan biri de hiç şüphesiz çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter!

 

Peki Twitter’dan gerçek gündem takip edilebilir mi?

Öncelikle Twitter’dan gündem takip etme konusunda birtakım ayarlamalar yapmak gerekiyor. Twitter web sitesinin sol alt kısmında bulunan gündem sütununun üzerine gelerek öncelikle ülke konumunuzu hatta hatta bulunduğunuz şehre kadar indirgeyebildiğiniz şehir seçeneklerden birini seçmeniz gerekiyor. Diyelim ki Türkiye’yi seçtiniz. Bu seçeneği seçmenizle birlikte Twitter’ın Türkiye kullanıcılarının paylaşımlarının yoğunluğuna göre, o gün, o saat içinde olan biten hakkında hastag adı verilen bu bir nevi filtreleme sayesinde en çok kullanılan kelime ya da kelime gruplarını alt alta sıralamış oluyorsunuz.

 

HASTAG

Bunlardan dikkatinizi çeken herhangi bir hastag’e tıklamanız durumunda o konuyla ilgili kullanıcıların paylaşımlarının sıralandığı bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Böylece konuyla ilgili yazılar, resimler ve hatta vidyolardan o konu hakkında fikir edinebiliyorsunuz.

 

Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar var. Bunlardan en önemlisi sosyal medya sitelerinde paylaşılan, buna Twitter da dahil, her içeriğin haber niteliği taşımadığı ve gündemi büsbütün doğru yansıtmadığıdır. Bu sebepten ötürü karşılaşılan bilgi kirliliklerinden kaçınmak ve gerçek gündemi takip etmek için biraz özenli davranmak gerekiyor. Tam da bu noktada, önceleri de faydalandığınız, güvenilirlilik konusunda daha tutarlı olan televizyonlar, gazeteler veyahut insanlar ortaya çıkıyorlar.

 

Yapılan paylaşımlar arasından güvenilen kaynakların Twitter Resmi Hesaplarından yapılmış paylaşımlara itibar dilmesi durumunda, yani ufak bir farkındalıkla gerçek gündemi takip etmek Twitter üzerinden de gayet mümkün hale gelmiş oluyor.

İnternet Sosyal medya Twitter Facebook Hastag Sosyal gündem Sosyal medyada gündem Sosyal medyada neler konuşuluyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar