Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Yükselen Burç Nasıl Öğrenilir?

Astronomiye ilgi duyanların işini kolaylaştırmaya çalışacağız bu yazımızda. Hayatında burçları da önemseyerek şekil verenler için önemlidir Yükselen burçlar. Peki, Yükselen burcumuzu nasıl hesaplıyoruz? Gelin hep birlikte bakalım.

Yükselen Burç Nasıl Öğrenilir?
Yükselen Burç Nasıl Öğrenilir? Cem Güner
Bu içerik 799 kez okundu.

Öncelikle Yükselen burç nedir buna bakalım. Dünyaya geldiğiniz anda doğduğunuz yerin tam doğusunda yükselen takımyıldızına yükselen burç demekteyiz. Burçlar ile dünyamız arasında ilişkiler dünyanın dakikalar içerisindeki hareketi nedeniyle yükselen burç sürekli olarak değişkenlik göstermektedir. Doğum anında dünyanın hem kendi etrafında hem de güneşin etrafında dönmesi sebebiyle yükselen burç sonuçlarında değişimler yaşanmaktadır. Bütün uzaysal hareketler kısa süre içerisinde yükselen burcun derecesini değiştirir. Bu yüzden yükselen burç hesaplanırken doğum saatinizin tam olarak bilinmesi gerekiyor. Yükselen burcunuzu dünyaya geldiğiniz andan itibaren etkili olmaya başlasa da karakter ve kişiliğiniz üzerinde 25 yaşından itibaren etkili olduğunu unutmayın.

 

Peki, Yükselen Burç nasıl öğrenilir?

Kişiliğiniz üzerinde bu kadar önemli etkisi bulunana yükselen burç hesaplamanın önemini kavradıysanız hesaplamayı riske atmadan güvenilir bir şekilde yapmanız gerekir. Yükselen burcunuzu hesaplamak için doğum yeri, doğum saati ve doğum tarihi bilgilerine ihtiyaç vardır. O halde hesaplama cetvelinde doğum saati bilgisi eksik ise güvenilirlik sağlamayacaktır. Yükselen burç hesaplaması yapan kaynakların çoğu farklı tespitler yapmakta. Çıkan sonuçlar çoğunlukla karakter özelliklerini yansıtmamaktadır. Çünkü gerekli olan bütün veriler hesaplamaya dâhil edilmiyor. Yükselen burcun doğru olarak tayin edilebilmesi için herhangi bir ek saat uygulamasının yapılıp yapılmadığının da bilinmesi gerekli. Yani güneş ışığından daha fazla yaranılması amacıyla saatler ileri veya geri alınmış mı bunun kesin olarak bilinmesi gerekiyor. Klasik tablolarda bu bilgiyi bulmak imkânsız, bu sebepten hesaplamalar yarım kalmaktadır.

 

Yükselen burcunuz öz burcunuz kadar önemlidir. Görünüşü sizin dışarıya karşı görünüşünüzü gösterir. Ve günde ortalama 2 saatte bir değişim göstermektedir.

 

Gelin şimdi bir de yükseleni Yay ve Terazi olanların özelliklerini inceleyelim.

Yükseleni Terazi Olanların Özellikleri;

Yükseleni terazi olanların en belirgin özelliği dengeli olmasıdır. Toplum içerisinde bu insanlar ne kadar dengesiz görülselerdi yükselen burcu terazi olan insanlar oldukça dengelidirler. Dengeli olmanın yanı sıra bu insanlar girdikleri her ortama rahatça uyum sağlayabilirler. Uyum sağlamanın yanında kavga etmekten hiç hoşlanmazlar.

 

Yükseleni Yay Olanların Özellikleri;

Bu burca sahip insanların insanlar arasında en çok fark edilen özelliği asil duruşlarının olmasıdır. Aslında bu insanlar böyle görünmek için ekstra bir şey yapmazlar. Aksine doğal davranılırlar. Ancak yaradılışlarındaki asillik ister istemez dışarıya yansır.

Günlük burç Burç yorumları Günlük Burçlar Yükselen Burç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cenk, Hem Kafasını Hem de Ayaklarını Kullanabilen Çok İyi Bir Santrfor"
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı