MAÇ SONUÇLARI

Apple Çöküşte mi?

Apple, değer kaybetti gelişmeleriyle bir anda gündem değiştirdi.

Apple Çöküşte mi?
Bu içerik 265 kez okundu.

Steve Jobs'ın çağımızın popüler teknolojilerine armağanı olan Apple daha evvel Çin telefon satış piyasasında birinciliği kimseye bırakmazken iki haftada aynı Çin piyayasında üçüncülüğe düşmesi, Apple'ın Ipad ve Mac'ten beklediği performansı alamaması, satış düzeyini yakalayamaması, bunun sonucunda da tüm beklentilerini Iphone'a yüklemesi ve Eylül ayında çıkacak yeni modeli sebebiyle Iphone satışlarının da azalması aslında beklenen sonuç ile kısa süreli büyük kayıp yaşayan Apple Amerika Birleşik Devletleri'nin sayılı milyarderlerinden olan Warren Buffet tarafından 1 milyar dolarlık hayli büyük yatırım ile desteklendi.

 

Eylül ayında tasarım haricinde kulaklık çıkışının çıkarılması gibi büyük değişiklikler vaat eden Iphone yeni modelinin piyasaya sürülmesi ile satışların yeniden artacağını, şirketin tekrar toparlanacağını ve bu yatırımın Warren Buffett'a büyük kar sağlayacağını tahmin etmektedir.

 

Süreci ve ekonominin fonksiyonlarını özellikle de borsanın iniş - çıkış faktörlerini bilen, izleyen biri için hiç de zor olmasa gerek. Yakın zaman içerisinde kesinlikle tekrar apple şirketinin yukarılara çıktığını göreceğiz.

 

Apple Apple ekonomisi Apple iflas mı etti Apple zarar açıkladı
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke