MAÇ SONUÇLARI

Toshiba PC pazarından neden çekiliyor?

Son dönemlerde PC pazarında yaşanan büyük yarışlar en çok Toshiba’yı etkiledi. Bazı kaynaklara göre Toshiba’nın bu ticari yarışta yaşadığı önemli derecede kayıpları var. Bazı kaynaklar da Toshiba’nın bu pazardan çekilmek üzere olduğu belirtilmekte. Toshiba aynı zamanda satış işlemi için birçok ünlü teknoloji markası ilede görüşme halinde. Fakat tam olarak Toshiba yetkilileri tam olarak net bir açıklama yapmadılar.

Toshiba PC pazarından neden çekiliyor?
Bu içerik 407 kez okundu.

Peki Toshiba PC pazarından neden çekiliyor?

Son dönemler birçok teknoloji markası tam anlamıyla atak yapmış durumda diyebiliriz. Dell, MSI, Apple bu markaların başında geliyor. Tabi günümüzde de marka ismi artık bilgisayar özellikleri veya niteliklerinin önüne geçmiş durumda yani artık insanlar bir bilgisayar alacakları zaman onun özelliklerine bakmaktansa markasına bakmayı tercih etmekteler.

 

KALİTESİNİ YİTİRDİ

Toshiba son yıllarda kalitesini yavaş yavaş yitirmeye başladı diyebiliriz. Bu gibi durumlar da Toshiba’nın bu rekabetli PC pazarından çekilmesinin sebeplerinden bir tanesi. Tabi Toshiba bu pazardan çekilip en az zararla ayrılmak niyetinde bu yüzden birçok birimini de satılığa çıkardı. Kaynaklara göre Toshiba yakın zamanda sensör birimini 155 milyon dolar karşılığında Sony’ye devretti. Bu bilgileri de bizzat Toshiba’nın CEO’su Masashi Muromachi’nin bir gazeteye vermiş olduğu bir röportajdan alıyoruz.

 

PAZARIN %2.2'si

Şu an güncel verilere bakıldığında PC pazarının yaklaşık %2.2’sini elinde bulunduran Toshiba bilgisayar ticaretinde uzun süredir ağır darbeler almakta. Toshiba son yıllarda 900 işçisini de işten çıkardı. Bu arada şirketin yaptığı bir diğer açıklamaya göre sadece Amerika ve Avrupa PC pazarından çekileceğini söylüyorlar bu açıklamaya göre üretim Japonya’da devam edecek gibi gözükmekte.

 

GARANTİ SÜRELERİ

Akıllara gelen bir diğer soru ise Toshiba PC kullanıcılarının garanti hizmetini alıp almayacağıydı bununla ilgili gelen bilgi ise bu garanti hizmetinin devam edeceği yönde. Toshiba artık üretim hedefini de değiştirme yönünde açıklamalar da bulundu. Bu açıklamalarda Ürün kalitesinin artırılması, daha üst sınıfa hitap edecek daha kaliteli bilgisayarlar üretilmesi ve üründe çeşitliliğin artırılması yönünde. Böylelikle Toshiba kar oranını yükseltmeyi hedeflemekte. Fakat şu an için yetkili firma kesin bir bilgi vermedi. İlerleyen günlerde Toshiba’nın bu konuyla ilgi yetkililerden kesin bir açıklama yapılması bekleniyor.

 

Toshiba Pc Toshiba Pc piyasadan çekiliyor mu Toshiba Pc nasıldır Toshiba Pc kalitesi nasıldır Toshiba Pc Garanti süresi Toshiba Pc Garanti Süreci Toshiba Pc alınabilir mi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke