MAÇ SONUÇLARI

Anonymous Türkiye'de Bulunan Sağlık Merkezlerine Saldırdı

Anonymous Türkiye'de yer alan sağlık merkezlerinin veritabanlarına saldırıda bulundu.

Anonymous Türkiye'de Bulunan Sağlık Merkezlerine Saldırdı
Bu içerik 1381 kez okundu.

Hacker grubu Anonymous yaptığı açıklamada Türkiye’de bulunan sağlık kuruluşlarının veritabanlarına ulaşarak hasta kayıtlarını ele geçirdiğini belirtti.

 

HASTA KAYITLARINA ULAŞILDIĞI İDDİA EDİLDİ !

Anonymous, popüler video izleme servisi YouTube üzerinden yayınlamış olduğu bir videoda Türkiye’de sağlık merkezlerinde bulunan hasta kayıtlarına ulaşmış olduğunu duyurdu.

Hacker grubu Anonymous tarafından ele geçirildiği iddia edilen bu verilerin nereden ve nasıl sızdırıldığı tam olarak bilinmiyor. Hacker grubu tarafından sızdırıldığı öne sürülen kişi bilgilerinin detayları ve miktarı ise tam olarak açıklanmadı. Ancak sızdırılan bu dosyaların sıkıştırılmış boyutunun 1,9 GB olduğu belirtiliyor.

 

TÜRK HACKER GRUPLARI SAĞLIK MERKEZLERİNE SALDIRMIŞTI !

Geçtiğimiz şubat ayında Hollywood’da bulunan bazı sağlık merkezlerinin veritabanları çökmüştü. Yaşanılan bu sorun Türkiye’de bulunan bazı hacker gruplar tarafından üstlenilmişti.

Uluslararası hacker grubu Anonymous tarafından yapılan bu saldırının Türkiye’ye karşı bir intikam olduğu öne sürülüyor.

 

BİLGİLERE ULAŞILMASI BİR ÇOK SORUN DOĞURABİLİR !

Sağlık kuruluşlarının veritabanlarına ulaşılması sonucunda isim, soyisim , doğum tarihleri ve kan grupları gibi bir çok bilgiye ulaşılabilir.

Konuyla ilişkili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yapılan bu saldırı ile ilgili sosyal medya üzerinden bir çok paylaşım ve yorum yapıldı.
 

 

anonymous hack
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke