MAÇ SONUÇLARI

Dünyanın En Uzun Pizzası Rekoru Kırıldı !

Dünyanın en uzun pizzası rekoru 400 pizza ustasının bir araya gelerek yaptığı 1853 metre boyutundaki pizza ile kırıldı.

Dünyanın En Uzun Pizzası Rekoru Kırıldı !
Bu içerik 502 kez okundu.

İtalya'nın Napoli eyaletinde bir araya gelen pizza ustaları, dünyanın en uzun pizzasını yoğun bir çalışmanın ardından yapmayı başardılar.

 

400 PİZZA USTASI BİR ARADA !

Pizza ustalarının bir araya gelerek yaptıkları 1853 metre boyutundaki dev pizza, dünyanın en uzun pizzası rekorunu kırdı.

İtalya’nın Napoli eyaletinde toplanan ekip 11 saat boyunca yoğun bir çalışma gösterdi. 400 Pizza ustasının toplanarak yaptığı dev pizzada 2 ton un, 1,5 ton domates sosu, 2 ton peynir ve 30 kilogram fesleğen kullanıldı.

 

GUİNESS REKORLAR KİTABI’NA GİRDİ !

Özel bir fırında pişirilmiş olan Napoli pizzası görünüşü ve tadıyla bir çok kişinin dikkatini çekti. Yapılan bu pizzanın dünyanın en uzun pizzası unvanını alabilmesi için yetkililer tarafından pizzanın ölçümü yapılması gerekiyordu.

Yetkililer, yaptıkları ölçümlerin sonucunda Napoli eyaletinde 400 kişi tarafından yapılan dev pizzanın 1853 metre boyu ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girdiğini doğruladı.

 

REKORUNU UZUN BİR SÜRE KORUYACAK !

Geçtiğimiz yıl Milan’daki bir fuarda dünyanın en uzun pizzası yapılmıştı. İtalya’nın Napoli eyaletine yapılan bu dev pizzanın uzun bir süre dünyanın en uzun pizzası rekorunu koruyacağı düşünülüyor.

 

dünyanın en uzun pizzası en uzun pizza
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke