MAÇ SONUÇLARI

İzmir'deki Festivalde Bilgisayar, Tablet ve Telefon Kullanımı Yasaklandı

İzmir'in Buca ilçesinde gerçekleştirilecek olan festivalde bazı teknolojik aletlerin kullanımı yasak olacak.

İzmir'deki Festivalde Bilgisayar, Tablet ve Telefon Kullanımı Yasaklandı
Bu içerik 177 kez okundu.

Teknoloji son yıllarda oldukça büyük bir gelişme gösterdi. Teknolojinin bu kadar fazla gelişmesi gündelik hayatımızı kolaylaştırsada, yaşanılan bu gelişmelerin bazı kötü yanları bulunuyor .Teknolojinin gelişmesinin kötü yanlarından biri ise teknoloji bağımlılığı oluyor. İzmir’de hazırlanacak olan bir festivalde bazı teknolojik aletlerin kullanımı iki gün boyunca yasaklanıyor.

 

İKİ GÜN BOYUNCA CEP TELEFONU KULLANIMI YASAK !

İzmir’de 4 ve 5 Haziran arasında gerçekleştirilecek olan Uyku Festivalinde iki gün boyunca cep telefonu, tablet ve bilgisayar kullanımı yasaklanıyor.

İzmir’in Buca ilçesinde gerçekleşecek olan bu festival ile ilgili Buca Belediyesi’nden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre düzenlenecek olan festivalde katılımcıların teknolojiden uzak durması amaçlanıyor.

 

KATILIMCILAR ÇADIRLARDA KONAKLAYACAKLAR !

Festivale katılacak olan katılımcılar yanlarında telefon, bilgisayar ve tablet gibi iletişim araçlarını bulunduramayacak. Yanında bu tür iletişim cihazlarını bulunduran kişiler kamp alanlarından çıkartılacak.

Yapılacak olan bu festivalde katılımcılar kitap okuyacak, müzik dinleyecek ve özel yemeklerden tüketecek. Festivalde çadırlarda konaklayacağı düşünülen katılımcılara nasıl reçel yapılacağı öğretilecek.

 

FESTİVALE KATILIM ÜCRETSİZ !

Buca ilçesinde gerçekleştirilecek olan bu festivalin başvuruları 27 Mayıs’a kadar internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Katılımlar belirli sayılar ile sınırlıyken festivale katılım için herhangi bir ücret alınmayacak.
 

uyku festivali
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke