Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Kanserle mücadele etmek

Kanserle mücadelede doğru beslenmenin öneminden, neler yapmak gerektiğinden ve daha bir çok şey hakkında bahsettik.

Kanserle mücadele etmek
Kanserle mücadele etmek Cem Güner
Bu içerik 1349 kez okundu.

Hepimizin müthiş korku duyduğu fakat savaşanların, mücadele edenlerin üstesinden geldiği Kanser hastalığı, bizlerden sevdiklerimizi de kopararak üzüntülü anlar yaşatmaktan da vazgeçmiyor. Kanser denilen hastalıkla yaşamımızı katletmemek ve sevenlerimizi de üzmemek tabi ki bizlerin elinde. Sağlıklı yaşam için verilen mücadelelerde başta akla gelen her zaman doğru besinlerin alınması ve kötü alışkanlıklardan uzak durulmasıdır. Kanser hastalığının da habercisi alınan besinlere dikkat edilmemesi ve Alkol, sigara vb. zararlı alışkanlıkların insan hayatında fazlaca bulunmasıdır.

 

DOĞRU BESLENME

Kanser hastalığını yenebilme yolunda inançlı bir ruh haline sahip olmakla birlikte, hastalık sürecinde doğru besinleri tüketmenin de son derece önemli olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Hayatımızda birçok zorluğu inancımızın, azmimizin meyvelerini alarak nasıl yenebiliyorsak kanser hastalığını da ancak doğru şekilde besinler alarak ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak yenebiliriz.

Öncelikle doğru besinlerin neler olduğunu ve ne gibi yararları olduğundan bahsedelim. Elmanın meyvelerin arasında sağlığa birçok faydası olduğunu biliyoruz. İçerdiği bol miktarda kuarsetin kanser tedavilerinde kalp ve damar hastalıklarında kullanılır. Kabuklarıyla birlikte günde en az 2 elma tüketmek çok yararlı olacaktır.

Nar suyu içmek veya günde 2-3 adet nar tüketmekte kolestrol ve şekeri dengeleyip kalp sağlığını korumaktadır. Böğürtlenin faydasını da belirtmek gerekiyor ki içinde bulunan eliagic asit kanserli hücrelerin ölmesini sağlıyor. Meme, cilt, akciğer ve karaciğer kanserinde ise en etkili olan meyvemiz kiraz. İçerdiği bol miktarda flavon maddesi kanserin oluşumunu ve ilerlemesini engeller.

 

SEBZELER

Kanser hastalığından korumak için birazda yararlı sebzelerden bahsedelim. Öncelikle kırmızıbiber'in tam bir C vitamini deposu olduğunu kanser hücrelerinin büyümesini engelleyip, bağışıklık sistemini zararlı besinlerden koruduğunu belirtelim. Betakarotenilif ve kalsiyum açısından çok zengin olan brokoli kanserle mücadele edebilmek adına mükemmel bir sebze çeşidi, fakat haftada 2 kereden fazlada çiğ brokoli tüketmemek gerekiyor, çünkü fazla tüketim tiroit yetmezliğine yol açabilir.

Prostat kanserine karşı koruma sağlamak isteyenlerin ise kesinlikle havuç veya havuç suyu tüketmelerini önerebiliriz. Havucun içerdiği betakaroten maddesi aynı zamanda ağız, yemek borusu ve mide kanserine de koruyucu katkıları vardır. Et ürünlerinden öneriniz nedir diye sorarsanız. Kesinlikle ilk sırayı balık alacaktır. Haftada iki kere omega 3'ten zengin balıklar tercih edilmelidir. Somon, mezgit ve uskumru gibi balıklar meme kanserinin yayılmasını önlemekle birlikte pankreas, prostat ve bağırsak kanserinin büyümesini engeller.

E ve B vitamini zengin olan pirinçte kanserle mücadele edenlerin tercihi olabilir. Özellikle bağırsak kanserinden korumada etkili olan pirinç, sık sık soframızda da yerini alarak kolayca tüketebilmemizi sağlamaktadır. Besinler açısından son önerimizde hem uzun yaşamın sırrı olan hem de içinde bulundurduğu bakterilerle vücuda büyük yarar sağlayan yoğurt. Günde yarım kilo yoğurt tüketiminin faydası tartışılamaz, üstelik kadınlarda meme fibrokistlerinide azaltan yoğurt, kolon, mide, akçiğer ve meme kanserine karşı müthiş koruma sağlayan bir besindir

 

DOĞAL YOL

Besinlerle kanserle mücadele etmek bakıldığında insanlığa verilen bir nimettir. Doğal yoldan sizi bitirebilecek, hayatınıza son verecek bir hastalıkla mücadele edebiliyor ve onu yenebiliyorsunuz. Tabi başta da belirttiğimiz gibi alkol ve sigaradan uzak durmakta kanseri yenmenin en güçlü yoludur.

Sigaranın ve alkolün verdiği zararlar günümüzde yüz binlerce can alırken,bu tür insan yaşamına en ufak bir katkısı olmayan aksine insanı günden güne bitiren,ciğerlerini yıpratıp önce onları sonra kişinin kendisini öldüren bu zararlı alışkanlıklardan da kurtulmanızın kanser hastalığına yakalanmamanın veya bu ölümcül hastalıktan kurtulmanın ilk yolu olduğu belirtir.

 

Kanser ile mücadele Kanser tedavisi Kanser nedir Kanser tedavisi nasıldır Kemoterapi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar