Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Liposuction ile zayıflama

Bu işlem vücuttaki yağ biriken yerlerde cerrahi bir müdahale ile vakumla yağların alınması anlamına gelmektedir. Vakumlama işlemi kilo vermek için kullanılan bir yöntem değildir. Sadece biriken bölgedeki belli bir yeri şekillendirmek amacıyla ya da estetik amaçlı kişiler arasında kullanılmaktadır.

Liposuction ile zayıflama
Liposuction ile zayıflama Cem Güner
Bu içerik 849 kez okundu.

Ne kadar kilo verilir ise verilsin bazı insanların vücutlarında belli başlı yerlerin de bu yağ birikintileri asla gitmemektedir. Bu uygulama genellikler göbek basen ve iç kol kısmı için ideal olarak kabul edilmektedir.

 

Liposuction 

Liposuction yapılan bölgede hücreler ölür ve yağ toplanması daha da azalmaktadır. İşlem yapılan bölgelerde tekrardan yağ birikmesi gerçekleşmez. Orada bulunun yağ hacimlerinin büyümesi sağlanır.

Bu nedenden dolayı, işlem sonrasında yine diyet ve spor ile desteklemeniz gerekmektedir. Dikkat edilmediği süre zarfında yapılan bölge tekrar eski haline gelebilir. Daha sıkı bir vücut için spor ile mutlaka desteklenmesi gerekmektedir. Çünkü kilo alındıkça yağ hücrelerinde artma görülmektedir.

 

ANESTEZİ EŞLİĞİNDE

Liposuction genellikle anestezi altında acı duyulmadan gerçekleşen bir operasyondur. Lokal anestezi olacakta yapılacak bölgeye göre değişim göstermektedir. Her hangi acı sancı hissedilmemektedir. Ortalama operasyon 2 saat sürmektedir. İsteyen herkes bu işlemi gerçekleştirememektedir. Doktor kontrolünden sonra eğer uygun görülürse bu işlem uygulanabilmektedir. Lokal anestezi yapılırsa işlem sonrası birkaç saat içerisinde taburcu olabilirsiniz. Genel anestezi yapılır ise 1 gün gözetim altında kalmak için hastanede kalabilirsiniz.

 

SÜREÇ

Ortalama 2 veya 3 hafta boyunca işlem yapılan göbek iç bacak ise yapılan müdahale korse kullanılması gerekmektedir. Mümkün olmadıkça ağır hiçbir cisim kaldırılmaması gerekir. Çünkü vücudun kendisini toplaması biraz zaman alacağı için dikkat edilmesi gerekmektedir. Liposuction ile zayıflama tamamen kalıcı olması içi sizin elinizde Ne kadar dikkat edilirse o kadar erken vücut kendini toplayarak normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

 

Liposuction Zayıflama yöntemi Yağ aldırarak zayıflama Zayıflamak için
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar