Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Tırnak Süsleme Teknikleri

Moda, bir kadının kalbinde atan en büyük tutkudur. Ayakkabılar, çantalar, kıyafetler ve daha birçok ürünü, modaya uygun almaya özen gösteririz. Bazılarımız da farklıdır. Modanın dışında kendi tarzını yaratan farklı kadınlar. Sadece kıyafetler değil makyajda da bir moda vardır. Özellikle de tırnaklar. Çeşit çeşit renge boyanan, değişik şekillere sokulan tırnaklar, günümüzde hem oldukça moda, hem de farklı bir görünüş yansıtmaktadır.

Tırnak Süsleme Teknikleri
Tırnak Süsleme Teknikleri Cem Güner
Bu içerik 2780 kez okundu.

Siz de tırnak süsleme teknikleri videolarını izleyip, yazılarını okuyorsunuz fakat bir sonuca varamıyorsunuz ve bir sonuca varamadığınız gibi her yeri de batırıyorsunuz değil mi? Sorunuz cevabı evet ise, benim önerilerime kesinlikle kulak vermenizi tavsiye ederim.

Öncelikle şunu söylemek isterim ki; manikürden kaçmayın! Oje sürmeseniz bile o narin ellerde ki tırnaklar, her zaman düzgün bir biçimde olsun. Şimdi de günlük ve özel hayatınızda kullanabileceğiniz oje ve süslemelere geçelim.

Ben, günlük hayatımda oldukça kolay ve muhteşem bir görünüm veren french tekniğini kullanıyorum. Aslında bu tekniği hepiniz biliyorsunuzdur ki bilmeyenler için kısaca özet geçmek istiyorum. Bu teknik için tırnaklarınız uzun olmalı. Kısa tırnaklar için asla önermiyorum çünkü kötü bir görünüm veriyor. Uzun tırnaklarınıza önce şeffaf ve parlak bir oje sürüyorsunuz. Daha sonra tırnağınızın uç kısmına beyaz ojeyle ince bir çizgi çekmeniz gerekiyor fakat bu oldukça zor. Ben de şöyle bir teknik geliştirdim; şeffaf ojeyi sürüp kuruttuktan sona, tırnağınızın uç kısmı boşta kalacak şekilde, hafif yapışkanlığı gitmiş bir bant yapıştırın ve beyaz ojeyi öyle sürün. Çizgi hem düz olacaktır, hem de sürerken taşırmayacaksınızdır.

 

Şimdi gelelim farklı ve uçuk oje modellerine. Benim en sevdiğim oje modeli ebruli tekniği ve bu teknik french kadar kolay bir teknik. Su dolu bir kabın içine sevdiğiniz üç renk ojeden birer damla damlatıyorsunuz ve kürdanla istediğiniz bir deseni veriyorsunuz. Beş dakika kadar bekledikten sonra tırnağınızı desenin üzerine hafifçe bastırıyorsunuz ve ortaya mükemmel bir sonuç çıkıyor. Ben daha canlı gözükmesi için bir kat parlatıcı sürüyorum ve kesinlikle size de öneriyorum

Bunlarla uğraşmak, size zor geliyorsa da birçok yerde tırnak süslemek için malzemeler var. Tırnağınıza sürdüğünüz bir kat ojenin üzerine dilediğiniz taşları ya da süslemeleri yapıştırırsanız da mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.
 

 

Tırnak süsleme Güzellik notları Süsleme teknikleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi