Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Köpek saldırsında ne yapmalıyız?

Köpekler toplumumuz tarafında sevilen hayvanlardır. Hem sevilirler hem de evlerde ve çiftlik, bağ, bahçe gibi çeşitli yerlerde beslenirler. Hatta bu hayvanlar güvenlik teşkilatı tarafından bile kullanılmaktadır. Ancak köpekler sevimli ve işlevsel oldukları kadar tehlikeli de olabilmektedirler. Bir köpek saldırdığında neler yapmamız gerekir bilmeliyiz. Buyrun beraber inceleyelim.

Köpek saldırsında ne yapmalıyız?
Köpek saldırsında ne yapmalıyız? Cem Güner
Bu içerik 1773 kez okundu.

Başıboş köpekler, kuduz ve bulaşıcı hastalık tehlikesi taşıyabilir ve ne yazık ki sokak köpekleri arasında dünyada ilk ona giren öldürücü diş ve çene yapısına sahip köpekler de bulunmaktadır. Durum böyle olunca köpek saldırısında ne yapmalıyız sorusu akıllarda yer etmeye başlar. 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Öncelikle basit eğitimler ne tür köpeklerin saldırgan olabileceği konusunda size rehber olabilir ve kendinizi koruyabilirsiniz. Isırmaya meyilli köpekler avını sakince izler ve birden saldırır, havlayan köpeklere de çok fazla yaklaşmayın ancak havlayanlardan daha çok size sinsi bakışlar atan ve birden saldırabilecek olan köpekler genelde saldırgandır ve daha öncesinde bir hayvan ve ya bir insan mutlaka saldırmıştır ya da saldırma girişiminde bulunmuştur. Diğer taraftan köşeye sıkıştığınızı ve köpeğin size saldıracağın kestirdiyseniz koşarak kaçmamalısınız. Bu defa sizi kovalamak zorunda olduğuna inanacaktır.

 

NE YAPILMALI?

Elleriniz ya da giysilerinizde sarken parçalar varsa cebinize ve ya üzerinizde bir yere sabitleyin ve çok fazla hareketli davranmayın ya da köpeği daha fazla kızdıracak hareketlerden uzak durun. Çünkü köpekler bu hareketlerden sonra daha fazla kızarlar.

Diyelim ki saldırı gerçekleşti ve sizi ısırdı bu aşamada da çok fazla hareket etmeyin zira bu defa köpeğin diş darbeleri yüzünden dokularınız parçalanır ve organlarınızın tedavisi oldukça güçleşir. Bu anlamda tek başınıza tedbirli davranmanız yeterli değildir. Köpek sahiplerinin hayvanlarını başı boş bırakmaması ve sahipsiz köpeklerin belediyeler tarafından toplanarak kontrol edilmesi çok önemlidir.

 

Köpek saldırısı Köpek saldırısından korunmak Köpek saldırırsa ne yapmalıyım Köpek ısırırsa neler yapılmalı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar