Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Ayıplı Hizmet Ne Demektir

Kanunlara göre satın alınmış olan mallar mutlaka standartlara uygun olması gerekmektedir. Uymaması halinde ayıplı ürün yada hizmet olarak geçen durumda neler olabilir? Ayıplı ürün ne demektir, Ayıplı hizmet ne demektir?

Ayıplı Hizmet Ne Demektir
Ayıplı Hizmet Ne Demektir Cem Güner
Bu içerik 386 kez okundu.

Kanunlara göre satın alınmış olan mallar mutlaka standartlara uygun olması gerekmektedir. Ya da çok kaliteli olması gerekir. Satın alınmış olan mallarda kesinlikle etiketinde kullanma kılavuzu ve ya tanıtma yazısı olması mecburidir. Satıcılar tarafından özellikle anlatılması gerekmektedir.

Ayıplı Hizmet Ne Demektir

Satıcılar tarafından malların özellikleri anlatılmamış ve kullanımınıza karşı eksiklikler varsa buna ayıplı hizmet denir. Aldığınız malların ayıplı olduğunu gördüyseniz o zaman otuz gün içerisinde eğer isterseniz şikâyetinizi bildirebilirsiniz.

 

Gizli ayıp ise alınan malların kullanımı anında kusurun ortaya çıkması durumudur. Bu mal ise iki yıl içerisinde hakkınızı koruyabilirsiniz. Ama tatil amacı ile taşınan mallar ise beş yıl içerisinde haklarınızı koruyabilirsiniz. Mutlaka aldığınız malınız ayıplı ise o zaman satıcının yanına gittiğiniz zaman yanına fiş ya da fatura ile gitmeniz gerekmektedir.

Yani satıcının yanına görüşmeye gittiğiniz zaman kanıtınız yanınızda bulunması gerekir. Tüketici mutlaka hizmetin ayıp olup olmadığını bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde ücret bedeli ödemek zorundadır. Dördüncü maddeye uygun olarak tazminat bile istenebilir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz

 

Ayıplı hizmet olduğu zaman zararlarından dolayı üç yıllık bir zaman olabilir. Ayrıca hizmette ağır bir şekilde hile ve kusur varsa o zaman üç yıllık bir zaman beklemeye gerek kalmaz. Ayıplı hizmet hakkında öğrenmek istediğiniz her bilgiyi bu siteden bulup öğrenebilirsiniz. Haydi, sitemize girin ve bu konu hakkında bilgi ediniz. Sitemizde istediğiniz ve öğrenmek istediğiniz bilgi için sitemize girmeniz şarttır. Ayıplı hizmet için bu siteye girerek her şey öğrenebileceksiniz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Herkes bu siteye girerek ayıplı hizmet hakkında bilgi ediniyor.

 

Ayıplı ürün Ayıplı hizmet Neler yapılmalı Ürünü şikayet süresi Ürüne itiraz süresi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi resmen başladı
Yeni Malatyaspor, Galatasaray'ı liderlikten etti: 2-1
Yeni Malatyaspor, Galatasaray'ı liderlikten etti: 2-1