Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Nasıl Bir Eğitim Gereklidir?

Güvenlik görevlisi olabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uyan kişiler rahatlıkla güvenlik görevlisi olabilirler. Şartlar nedir? Neler yapmak gerekir?

Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Nasıl Bir Eğitim Gereklidir?
Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Nasıl Bir Eğitim Gereklidir? Cem Güner
Bu içerik 1386 kez okundu.

Güvenlik görevlisi olabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uyan kişiler rahatlıkla güvenlik görevlisi olabilirler. Öncelik olarak güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler mutlaka Türk vatandaşı olması gerekmektedir. Silahsız bir şekilde güvenlik görevlisi için mutlaka on sekiz yaşını doldurmuş olan kişiler olmalıdır.

 

YAŞ & EĞİTİM

Ayrıca silahlı görev yapacak kişilerde yaşı yirmi bir olmalıdır. Silahsız güvenlik görevlisi yapmak isteyenler en az sekiz senelik eğitim almış olmaları gerekmektedir. Yani en az ortaokul mezunu olmaları gerekmektedir. Silahlı bir şekilde güvenlik görevlisi olmak için de mutlaka lise mezunu olmaları şarttır. Bununla birlikte hiç suç işlememiş hiç mahkemelik durumu olmamış, hapis ve hırsızlık suçu olmayan kişiler güvenlik görevlisi olmalarında da hiç bir sakınca yoktur. 

 

Güvenlik görevlisi silahsız ve silahlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen insanlarda özel güvenlik kurslarına katılabilirler. Bunun için de diplomanız, diplomanızın fotokopisi, kimliğinizin fotokopisi ve size ait olan bir resimdir. Milli eğitim bakanlığı tarafından da hazırlanmış olan sınavlara da katılarak sınavı bu şekilde kazanabilirsiniz.

 

Özel güvenlik olmak için kimlik kartınızın da olması gerekir. Güvenlik görevlisi olabilmek için valiliğe başvurmanız gerekmektedir. Daha sonra güvenlik görevlisi için kimlik almalısınız. Güvenlik görevlisi olabilmek için aranan özellikler ve şartlar bunlardır. Bu bilgiler gerçekten de çok önemlidir. Herkesin de mutlaka bilmesi gerekmektedir. Yani anlayacağınız gibi güvenlik görevlisi olmak çok da zor değildir. İsteyen herkes güvenlik görevlisi için sınava girebilir.

 

Güvenlik görevlisi Güvenlik eğitimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar