MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Galatasaray'ın Cezası Kalkabilir

Galatasaray'a önümüzdeki sezon için UEFA'dan men cezasının kaldırılması söz konusu. Başvuru UEFA yetkili birimlerince değerlendirilecek.

Galatasaray'ın Cezası Kalkabilir
Bu içerik 366 kez okundu.

UEFA 2016 yılı içerisinde Galatasaray'ın mali durumunun düzensiz olması sebebiyle Galatasaray Spor Kulübünü UEFA kupalarından 1 yıl süreyle men ettiğini duyurmuştu. Öyle ki Galatasaray ligde kötü gidişinin ardından ilk 5'te yer bulamamış ligi 6. sırada tamamlamıştı, kupalara katılamazsa men cezasını çekemeyecek, bu men cezası 1 yıl değil 2 yıl ihraç gibi olmuş olacaktı. Galatasaray son şans olarak Türkiye Ziraat Kupasını kazanmasıyla bu durumu aşmıştı. 

Galatasaray yetkilileri geçen hafta içerisinde UEFA'ya bir başvuru yaptıklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

 

Yapılan başvuru UEFA'nın verdiği 1 yıllık men cezası ile ilgili. Mali durumdaki sorunların cezasını maddi olarak ödeme talebinde bulunduklarını belirten Galatasaray yetkilileri, UEFA'nın direk red cevabı vermediğini ve konuyu değerlendirmek üzere bir üst kurula taşıdıklarını belirtti. 

UEFA'dan resmi bir açıklama henüz yapılmazken, önümüzdeki günlerde bu durumun netleşeceği ve Galatasaray'a kötü geçen sezonun ardından avrupada mücadele şansı açılabilir. 

Galatasray UEFA Kupası Men cezası
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke