MAÇ SONUÇLARI

Türkiye’de Sanayi Nasıl Gelişiyor?

Türkiye’de sanayi nasıl gelişiyor ve dünyaya ayak uydurmak için nasıl bir yol izliyor onlara bakmakta fayda var. Sizler için ufak bir araştırma yaptık.

Türkiye’de Sanayi Nasıl Gelişiyor?
Bu içerik 235 kez okundu.

Sanayinin gelişmesi yalnızca teknolojik aletler ve makineler kullanılarak olanaklı değildir. Yakın zamanda ülkemizde tarıma ağırlık verilmesi, çiftçilik koşullarının iyileştirilmesi ve bir takım indirim ve teşviklerin getirilmesi hem tarım ülkesi olan Türkiye’nin tarımının gelişmesi, tarımla beraber tarım sanayisinin gelişmesini desteklemesi bakımından önemlidir.

 

Sadece tarımsal, sanayi anlamında değil yeraltı ve yerüstü kaynaklar bakımından hiç de fakir olmayan yurdumuzda her sektörünün gelişerek birbirine destek olması ve sanayinin unsurlarından olan tarım ürünleri, diğer hammaddeler, işgücü ve hayvansal ürünlerin sanayideki yeri gibi unsurlar önemli yer tutar.

 

Konunun bu yönleri ile beraber, sermaye ve ambargo gibi unsurlar da bu açıdan önemlidir. Eskiye oranla hem ticari hem de sosyal anlamda daha iyi olan sanayi sektörümüzün daha dinamik olabilmesi için güçlü bir ekonomiye ve teknolojiyi daha yakından takibe ihtiyacı vardır. Ülke olarak bu anlamda Japonların bir tekniği olan kaizeni kullanabiliriz. Kaizen tekniğini yavaş yavaş ancak hiç durmadan ilerlemeyi ilke edinmiştir ve hızlı atılımlar yapıp büyük boşluklar vermek gibi uzun uçurumlar oluşturmak yerine temkinli gelişmeyi ve genişlemeyi sağlar.

 

Türkiye sanayisi bu anlamda sadece ürünü oluşturan unsurlarla ya da teknik takiple değil aynı zamanda etkin pazarlama stratejisi ile birlikte hareket ederse daha iyi olacaktır. Tam olarak arz edilen ürünün ne olduğunun hem ulusal hem de uluslararası bağlamda çözülüp bu yönde temas göstermeye ve fuarlar, tanıtımlar, broşürler, reklamlar aracılığı ile duyurular yapılarak çok daha fazla kitleye ulaşmayı hedefleyen Türkiye sanayisi, özellikle 2023 ile birlikte arzu ettiği seviyeye ulaşıp sanayi anlamından daha fazla gelişecektir.

 

Sanayi sektörü Türkiyede sanayi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke