Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

TÜRKİYE'Yİ SARSAN SERİ KATİL SORUŞTURMASINDA SON DAKİKA

Tuzla'daki Tarih Öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdükten sonra Türkiye'nin gündemine oturan ve her yerde aranan Atalay Filiz'in yakalanması ile ilgili gelişmelerle birlikte adım adım sona yaklaşılıyor.

TÜRKİYE'Yİ SARSAN SERİ KATİL SORUŞTURMASINDA SON DAKİKA
TÜRKİYE'Yİ SARSAN SERİ KATİL SORUŞTURMASINDA SON DAKİKA Cem Güner
Bu içerik 1325 kez okundu.

27 Mayıs Cuma günü Tuzla'da Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı, daha öncede 2013 yılında çocukluk arkadaşı olan Tübitak'da görevli Göktuğ Demirarslan ve Rus uyruklu sevgili Elena Radchikovayı öldüren ve Erasmus programı ile Fransa'ya gittiği dönemde tanıştıgı kız arkadaşı Olga Seregina'nın kaybı ile ilgili şüpheli olarak aranan Atalay Filiz'in yakalanması ile ilgili olarak İstanbul, Ankara ve İzmir Asayiş Şube Ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışmalarda sona yaklaşılıyor.

Üç ilde yogun olarak yürütülen çalışmalarda zanlının yurtdışına yasa dışı yollarla kaçma ihtimaline karşılık kapsamlı bir çalışma yürütülüyor. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne Bağlı olarak kurulan ihbar hattına çok sayıda telefon geliyor. Gelen her ihbarı titizlikle değerlendiren ekipler zanlının son olarak İzmir görüldüğü bilgisine ulaştı.

 

İZMİR'DE GÜNLÜK EV KİRALAMIŞ

Gelen ihbarlar üzerinde özellikle İzmir'de detaylı bir araştırma yapan ekipler 29 Mayıs Pazar gününe ait bir internet kafede çekilmiş kamera kayıtlarına ulaştı. Zanlı internet kafeye giderek önce kafedeki kameraları kolaçan ediyor ve sonrada dışarda bıraktıgı valizlerini alıp tekrar kafeye dönüyor. Kafe çalışanından bir kağıt ve kalem isteyen Atalay Filiz'in kafede 3,5 - 4 saat civarında kaldığı ve bu süre zarfında İzmir'de ev arkadaşı arayan üniversite öğrencilerinin ilanlarını inceleyip bununla ilgili notlar aldığı bilgisine ulaşıldı. Aldığı telefon numarası bilgilerinden sonra bu kez de bir marketin güvenlik kameralarına takılan Atalay Filiz'in bu markette almış olduğu notlardaki numaraları arayarak kalacak yer ayarlamaya çalıştığı görülüyor.

 

"BODRUM'A ÇALIŞMAYA GİDİYORUM"

Araştırmaya devam eden polis ekipleri Atalay Filiz'in iki gün boyunca evinde kaldığı üniversite öğrencisine ulaştı. Üniversite öğrencisi, Atalay'ın kendisini Ömer ismiyle tanıttığını, Trabzonlu ve lise mezunu olduğunu söylediğini belirtti. Ayrıca Atalay Filiz'in üniversite öğrencisine, daha önce Bodrum'da çalıştığını, tekrar oraya giderek iş arayacağını eğer iş bulamazsa tekrar geri dönüp onunla kalmaya devam edeceğini söyleyerek oradan ayrıldığı belirtildi. 

 

EN SON İZMİR ÜÇKUYULAR'DA GÖRÜLDÜ

Asayiş Büro ekiplerine gelen son ihbarlar yogunluk olarak İzmir'i göstermektedir. Dün Buca taraflarında görünen ve günlük kiralanan ev baktığı belirtilen zanlı bugün gelen ihbarlarda İzmir Hatay mevkiinde Üçkuyular civarında görüldüğü ve Çeşme arabalarını sorduğu belirtilmektedir. Son gelen ihbarlarla birlikte elde edilen mevkiiler yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmaya uygun yerler olduğu için polis ekipleri zanlının her an yurt dışına çıkma ihtimaline karşı tüm sahil boylarında güvenlik önlemi almaktadır. 

 

DEPO KİRALAMIŞ

Polise gelen ihbarlardan biriside zanlı Atalay Filiz'in İstanbul Hadımköy'de farklı metrekarelere sahip depoların bulunduğu bir alanda konteyner kiraladığı yönündeydi. Bu ihbarı değerlendiren ekipler, zanlının 2013 yılının sonlarına doğru arkadaşı Göktuğ Demirarslan ve onun sevgilisi Elena'yı öldürdükten sonra 2014 yılının başlarında bu depoyu kiraladığı bilgisine ulaştı. 2014 yılından bu yana kirasını düzenli olarak ödediği fakat son bir kaç aydır ödemelerde aksama olduğu söylendi. Polis, zanlının bu depoyu ne amacla kiraladığını öğrenmek amacıyla bugün özel bir ekiple birlikte deponun bulunduğu Hadımköy'de araştırma yaptı. Ekipler, zanlının işlediği cinayetlerden sonra gizlenmek amacıyla kısa süreli olarak burada kaldığı ve eğer varsa ona yardım eden kişilerle bu depoda buluştuğu ihtimalleri üzerinde duruyor.

 

BABA FİLİZ GÖZALTINA ALINDI

Türkiyeyi sarsan Seri Katil vakasında, seri katilin babası İlhan Filiz bugün emniyet güçlerince göz altına alındı. Saat 15:30'da göz altına alınan baba Filiz'in sorgusunun uzun sürdüğü ve kritik sorular sorulduğu öğrenildi. Bu sorular arasında cinayet zanlısı Atalay Filiz'in arkadaş çevresi, alışkanlıkları, en son ne zaman görüştükleri gibi konular irdelendi. Baba Filiz'in emniyetteki sorgusu toplamda 5 saat sürdü. Baba Filiz oğlunun yaptıklarından haberdar olmadığını, onunla uzun süredir görüşmediğini ve bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini temenni ettiği bildirildi. 

 

İHBAR HATTI NUMARASI 

Polis tarafından yakalanması için yoğun bir çalışma yürütülen ayrıca yurt dışında da kırmızı bültenle aranan Atalay Filiz'i görenlerin yada bulunduğu yer ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerin bu bilgileri acilen polisle paylaşması için 0212 214 40 30 numaralı telefonu aramaları gerekiyor.

video
Seri Katil İlhan Filiz Seri Katilin babası Atalay Filiz Soruşturmada son durum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar