Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

İnternette Alışveriş Sektörü Büyüyor

Bankalar arası Kart Merkezinin açıkladığı Şubat 2016 verilerinde internet alışverişinde ve online işlemler çerçevesinde internetten kartla ödeme miktarında yüzde 32 artış yaşandı. BKM ödemelerin 2011 yılından bu yana hızla artış gösterdiğini aktardı.2011 yılında 18.7 milyar TL, 2015 yılı sonunda ise 55.3 milyar TL ödemenin yapıldığı görüldü.

İnternette Alışveriş Sektörü Büyüyor
İnternette Alışveriş Sektörü Büyüyor Cem Güner
Bu içerik 743 kez okundu.

KAYGI ENGEL

Ödemelerdeki görünen yükseliş 2016 yılında da süreceğe benziyor.2016 Şubat ayında yüzde 32 yükselişle online işlem sonrası ödeme miktarı 4.9 milyar TL'ye vardı. Uzmanlar Sanal alışverişte süre gelen güvenlik kaygısının aşılması halinde işlem hacminin daha da yukarlara çıkacağını vurguluyor.

Ülkemizde e-ticaret hacminin artışı için yapılmayı bekleyen eksiklikler var. Müşteriye cazip gelecek kampanyalar oluşturabilen şirketler bu pazardan daha diğerlerine oranla daha fazla gelir elde etmekteler. Aynı şekilde doğru zamanda doğru yerde doğru reklamı verebilen şirketler mevcut potansiyellerinin çok çok üstünde işler yapmakta.

 

YELPAZE ÇOK GENİŞ

İnternet üzerinden alışveriş yapan kişilerin genel tercihleri elektronik ev eşyasından, telefonlara, spor malzemelerinden, mobilya ve kırtasiye gereçlerine kadar geniş yelpazede değişiklik göstermektedir. İnsanlar sahip oldukları akıllı telefonlar sayesinde alışverişlerini mobil olarak kolaylıkla yapabilmenin rahatlığını yaşıyorlar

 

Bankaların müşterilerine internet üzerinden alışveriş yaparken ödemelerini güvenli bir şekilde yapabilme olanağı sağlaması ve insanların oturdukları yerden al sat yapabiliyor olması e-ticaretin önümüzdeki yıllarda da tercih edilebilirliğini arttıracağa benziyor. Her ne kadar bankalar güvenlik konusunda müşterilerine destek olsalar da, kullanıcıların güven vermeyen platformlardan mağduriyet yaşanmaması açısından uzak durmasında fayda vardır.

 

İnternetten alışveriş E-Ticaret İnternette pazar payı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar