MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Gittigidiyor.com Yurt Dışına Açılıyor

Bildiğiniz gibi e ticaret konusunda bir dünya markası olan ve 2015 yılında toplam geliri yaklaşık olarak 8.6 milyar doları bulan Amerika Birleşik Devletleri menşeili eBay şirketi, gittigidiyor.com adlı ünlü online alışveriş sitesini bünyesine katmıştı. 2016 yılı içerisinde pazar alanını genişleterek yurt dışınada hizmet verilmesi planlanıyor.

Gittigidiyor.com Yurt Dışına Açılıyor
Bu içerik 420 kez okundu.

Şimdilerde ise eBay şirketinin öncelikli olarak hedeflemiş olduğu husus, Türkiye'deki girişimleri olan gitti gidiyor sitesini yurt dışı piyasalarına arz etmek. Türkiye şartlarında piyasanın lideri konumunda yer alan kuruluşun genel müdürü Öget Kantarcı, yaptığı açıklama ile geçtiğimiz yılı yüzde elli üzerinde bir büyüme trendi ile kapattıklarını ve bu büyüme çizgisini eBay'in faaliyette bulunduğu farklı ülkelere de ürün gönderme yolu ile artırmayı amaç edindiklerini ifade etti.

 

İLK PAZAR RUSYA

Başlangıç olarak her ne kadar bürokratik anlamda sorunlu bir ilişki içinde olunsa da Rusya'yı seçtiklerini belirten Kantarcı, Rusya'nın Türk orijinli ürünlere talebin yüksek bir pazar olduğunu ve buradan hareketle ilişki ve iş ortamlarının daha düzgün bir platforma taşınacağına inandıklarını söyledi.

 

ASIL HEDEF

Gittigidiyor sitesinin İtalya, Fransa ve İspanya gibi ülkelerin de aralarında yer aldığı bir bölgede bulunduğunu ve ileriki dönemlerde de bu ülkelerin piyasalarına açılmak niyetinde olduklarını ifade eden Kantarcı, lojistik maliyetler konusunda avantaj sağlayacağını saptadıkları takdirde Kuzey Afrika ülkelerine kadar ulaşmayı hedef edindiklerini belirtti.

Lojistiğin fiyat üzerindeki etkisinin yüzde elli gibi yüksek bir oran olduğunu belirten genel müdür, lojistik giderlerini düşürmeyi amaç edindiklerini belirtti.

 

Gittigidiyor İnternetten satış Yurt dışına açılma
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke