Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Dünya Ekonomisinden Haberler

Dünya ekonomisinden haber başlıkları neler? Bugün piyasada durum nasıl? Beklentiler ne yönde? En çok yatırımı alma ihtimali bulunan şirketler hangileri?

Dünya Ekonomisinden Haberler
Dünya Ekonomisinden Haberler Cem Güner
Bu içerik 586 kez okundu.

Suudi Arabistan Uber'e 3,5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Uber özel araç sahiplerinin mobil uygulama yardımıyla taksi şoförlüğü yapmalarına olanak sağlıyor. Uber bir açıklama yaparak Arabistan'ın en büyük kamu yatırım fonundan bu desteği aldıklarını söyledi. Piyasa değerlerinin 62,5 milyar dolar olduğunu söyleyen yetkililer bu desteğin tek seferde aldıkları en büyük yatırım olduğunu söyledi.

 

PETROL FİYATLARI ve SUUDİ ARABİSTANIN MALİ SIKINTILARI

Orta doğuda yaşanan sıkıntılı günler petrol fiyatlarında düşüşe sebep olmaya devam ederken Suudi Arabistan da zaman zaman mali sıkıntılar içerisine girmeye başlamış durum devletin bankalardan borç almak istemesine kadar gitmişti. Bu süreçte arayışlara giren Arabistan yatırım sonucu getiri sağlayacak alan araştırmasına başladı. Uygun gördükleri, kazanım sağlayacakları şirketlere yatırım yapmaya kararı aldılar. Orta doğu problemi çözülmez ise Arabistan’da sorunların daha da artacağı görüşleri çok uzak görünmüyor.

 

Piyasalarda Bugün

Pazartesinden bu yana 2,94-2,95 bandında hareketlilik gösteren dolar, bugün sabah ilk işlemlerde 2,94 TL’nin az yukarısında işlem görse de sonraki dakikalarda 2,93 seviyelerine kadar düştü. Bugün Viyana'da gerçekleştirilmesi beklenen OPEC toplantısından çıkacak sonuçlar piyasayı nasıl etkileyecek merakla bekliyoruz.

 

Dünya geneli piyasaları yöneten bu tür toplantı verileri ciddi sonuçlar ortaya koyabilir. Yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla bugün açıklama yapan İstanbul Esnaf ve Sanatkârları Odası Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul'da 350 gramlık sade pidenin 1,8 liraya,350 gram susamlı yumurtalı pidenin ise 2 liradan satılacağı kararını duyurdu. Türkiye’deki Borsa yatırımcılarının bu gelişmeleri dikkate alacağı görülüyor.

 

Dünya ekonomisi Borsada bugün Ekonomi haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar