Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Teknoloji Nereye Gidiyor? (Arkadaşlık kurulabilecek robot üretilmiş)

Hangi çağdayız? Yakın çağ, milenyum çağı, bilgi çağı. Tabii ki hiçbiri! Çünkü şu an teknoloji çağı yaşanmaktadır tüm dünyada. Her gün yeni bir teknolojik gelişmenin içinde buluyoruz kendimizi. Her gün bir önceki günden daha teknolojik yaşıyoruz. Ve üreten kişi olmaktan ziyade genelde tüketici oluyoruz. Teknolojik gelişmeleri mercek altına alalım...

Teknoloji Nereye Gidiyor? (Arkadaşlık kurulabilecek robot üretilmiş)
Teknoloji Nereye Gidiyor? (Arkadaşlık kurulabilecek robot üretilmiş) Cem Güner
Bu içerik 1602 kez okundu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler artık haddi aşmaya başladı denebilir. Bunu da yapamazlar artık denilen her şeyi yapıyorlar çünkü. Hem teknoloji çağında olmamızın hem de son uç teknolojilerin neler olduğu hakkında fikir sahibi olmak gerek.

 

Peki, şaşılacak kadar olan bu teknolojik ürünler neler?

Japonya’da kişiyle diyalog kurabilen ve yüzünüze bakarak o an ki ruh halinizi anlayabilen (üzgün, sinirli...) robot üretilmiş, adı da ‘Pepper Robot’. Ya da ‘Oculus’. Çok enteresandır ki, bu alette film izliyorsanız filmin içinde oluyorsunuz, konser izliyorsanız konserin başmisafiri oluyorsunuz. Yani o esnada izlediğiniz şeyin içinde oluyorsunuz ve sanki oradaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Örnekler verilmekle bitmez ama teknolojiye de bu hızla giderse yetişilmez.

Her gün farklı bir uygulama çıkıyor neredeyse. Facebook ile başlayan sosyal medya zincirinde artık sayısız programlar var. Instagram, twitter, snapchat... Saymakla bitmez, e haliyle kullanmakla da bitmiyor. Teknolojinin hızla geliştiği şu zamanda da artık yakın çağ olarak adlandırılmama sebebi de tam olarak budur. Çünkü her şey teknoloji artık, Eskiden şehirlerarası yolculuklarda film ön ve orta da bulunan toplam iki televizyon ile herkesle beraber izlenirdi. Ama şimdi o televizyonlar yolcunun önünde ve sevdiği kanal listede olmayınca sinirleniyor. Bu da teknoloji de her alan da gelişim gösterildiğinin en büyük kanıtlarından biridir.

 

Teknolojiye yetişmeye çalışmayın, başaramazsınız. İhtiyacınız olan teknoloji konusunda araştırmalar yapın ve öyle takip etmeye çalışın teknolojiyi ya da hobi alanlarınıza yönelik takip edin. Eski bakanlarımızdan birinin de dediği gibi: ‘Çok da şey yapmayın, maazallah kafayı yersiniz.’ sözünü hatırlayarak yaklaşın teknolojiye. Ve unutulmaması gereken bir şey daha var, teknolojiye ayak uydurmak için sevdiğiniz insanlarla görüşmelerinizi ertelemeyin. Arkadaşlarınızla sosyal medya için değil, oturup muhabbet etmek için buluşun.

Robot teknolojisi Teknoloji nereye gidiyor Yeni robot Teknolojik robot İnsansı robot Konuşabilen robot
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar