MAÇ SONUÇLARI

Suyun zayıflamaya faydası nedir?

İnkar edilmeyecek bir mucize olan su, özellikle çoğu kadının ortak derdi olan; fazla kilolara ve yavaş çalışan metabolizmaya son veriyor . Üstelik bunu, bizi saatlerce spor salonlarına hapsetmeden, aç bırakmadan, sağlıksız ve pahalı zayıflama ilaçlarına mahrum etmeden yapıyor. Gün boyu içtiğiniz iki litre suyun, spor ve diyetle birleştiği zaman ortaya muazzam sonuçlar çıkarabileceğini biliyor muydunuz?

Suyun zayıflamaya faydası nedir?
Bu içerik 280 kez okundu.

En temel besin kaynağı olan suyun zayıflamaya faydası nedir? Diye soruyorsanız buyurun birlikte cevaplayalım.

Vücudun en kolay hazmettiği ve en çok ihtiyaç duyduğu besin kaynağı olan su, konu zayıflama olunca sıcak yahut ılık içildiği zaman istenilen sonucu veriyor. Sıcak suyun faydalarını bilmeyenlere ve suyun kilolara ne etkisi olur? Diye soranlara; bilimsel, küçük maliyetli ve basit tüyolar.

 

SICAK SU

Sıcak su, mide ve bağırsakları rahatlatır ve hazımsızlık sorununa büyük ölçüde yardım eder. Her öğünden önce içilen bir bardak ılık su, size tokluk hissi verecek ve mide asidinizi dengeleyecek. Bunların yanı sıra kan dolaşımını düzenler, kasların düzenli hareket etmesini sağlar ve spordan sonra oluşan ani kas kramplarının önüne geçer. Üstelik su metabolizmayı hızlandırarak daha kolay bir şekilde yağ yakımını sağlar. Üstelik vücuttaki ödem ve şişkinliğin başlıca sebeplerinden biri de, az su tüketimidir. Az su içmek sizi çoğu zaman olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir, ve günlük yaşamınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

 

2 LİTRE

Çoğu insan günde iki litre suyu içemeyeceğini yada o miktarı içince midesinin bulandığı hissine kapılır. Bunu engellemek için içtiğiniz suyun içine, karanfil, zencefil, tarçın, salatalık kabuğu, kuru meyveler ve limon dilimleri katarak kendinize kür hazırlayıp zayıflamayı daha tatlı bir hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte hem saf su içmenin verdiği mide bulantısı hissinin önüne geçersiniz, hem de suyun mucizevi etkisine kendi vücudunuzda tanık olursunuz. Üstelik hazırlayacağınız bu basit kürlerin, size kilo kaybında yardım edeceği gibi; cilt sağlığınıza da iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

 

FAZLASIDA ZARAR

Bunca sağlık problemine çözüm getiren suyun fazlası da zararlı elbet. Fazla su içmek zehirlenmeyi yada mideyi fazla doldurmasından dolayı kusmayı da beraberinde getirir. Hatta su tüketim oranı aşıldığı takdirde ani kalp yetmezliği ve böbrek hastalığına da davetiye veriliyor.

Kısaca yaşamın olmazsa olmazı sayılan su, zayıflamaya da yardımcı olarak; vücudun daha dinç, sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı oluyor, ve sizden en ufak bir karşılık beklemeden. Doğanın mucizesi tükenmez, yeter ki o mucizeden gerekli olduğu kadar faydalanalım.

Suyun faydaları Suyun zararları Su içerek kilo vermek Zayıflama yöntemleri Sıcak su Günlük su tüketim oranı
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke