MAÇ SONUÇLARI

Yükselecek olan hisseler

Borsa İstanbul'da yükselmesi muhtemel olan hisselerin incelemesini sizler için belirledik. Mevsimin ve markaların etkileri.

Yükselecek olan hisseler
Bu içerik 451 kez okundu.

Borsa İstanbul Borsa ile ilgilenen yatırımcı sayısı gittikçe artıyor ve bu yüzden insanlar hangi hissenin kârı yüksek, hangi hissenin fiyatı yükselecek, hangi hissenin fiyatı düşecek merak ediyor. Bu yüzden borsada ki gelişmeler büyük önem arz etmektedir.

 

MAYISTA HEP DÜŞÜŞ

İstanbul borsası son beş yıllık dönemde genellikle mayısta yüzde olarak hep düşmüştür. Bunun önemli nedenleri elbette var ancak siyasi gündem ve konjonktürle gelişmelerde etkili olmaktadır. Uzmanlar yaz ayları ile birlikte satışlarını artıracak hisselerin takip edilmesini öneriyor. Yazın daha çok klima satan beyaz eşya sektöründeki hisselerden olan Arçelik gibi hisseler takip edilmeli.

 

YAZIN ETKİLERİ

Kâr oranının artması hisse senedi fiyatını arttırır. Ayrıca yazın en çok patlama yapan içecek ve gıda sektörü de takip edilmelidir. Buna örnek Coco Cola, Migros, Bim gibi hisseler olabilir. Bu firmalar yaz aylarında satış olarak yüksek miktarlar ulaşır ve temettü açıklamaları takip edilmelidir. Mayıs ayı düşüşleri alım fırsatı sunar. Yaz aylarında bu hisseler takip edilip, uygun pozisyonda alınabilir.

 

SON ÇEYREK GENELDE YÜKSELİŞ

Borsa İstanbul son dönemlerde yılın son çeyreğinde yükselişe geçmektedir. Son dönem istatistikleri bunu yansıtır. Kısa ve orta vadeli düşünenler mayıs ayında bu düşüşleri fırsat görüp alım yapabilir, yılın son çeyreğinde ise yükselişe geçen hisse senetlerini satarak kâra geçebilirsiniz. Borsaya bir gün değil her gün takip etmeniz gerekir. Bu yüzden eğer borsa oynuyorsanız takibi asla bırakmamalısınız.

Borsa değerleri Hisse senetleri Borsa İstanbul Yaz ayları için borsa tiyoları Yükselecek kağıtlar
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke