MAÇ SONUÇLARI

Araba Markaları ve Anlamları

Araba markalar ve anlamları konusunu hiç merak ettiniz mi? İsimleri çok havalı çağrışımlar yapsa da bazılarının aldığı isimlerin kaynağı çok garip ve ilginç.

Araba Markaları ve Anlamları
Bu içerik 2325 kez okundu.

MERCEDES

Mercedes markasının ismi Avustralyalı bir tacirin kızının ismidir ve önce bir yarış arabasına verilmiştir. Ancak bu gösterişli ve bir o kadar sağlam aracı Almanlar üretmektedir.

 

MAZDA  &  HYUNDAİ

Mazda isimli araba ismini Zerdüştlerin inandığı bir tanrıdan alırken, az yakmasıyla ünlü Hyundai medeni anlamına gelmektedir.

 

KİA  &  DACİA

Kia markası Asya’dan doğan anlamına gelirken, son dönemlerin tutulan arabası Dacia önceleri antik Roma’ya verilen bir isimmiş.

 

WOLKSWAGEN  &  AUDİ  &  ASTON MARTİN

Çok havalı duran ve manası ilginç olan bir başka araba markası ise Wolkswagen'dir. Bir Alman aracıdır ve yürüyen halk anlamına gelir, Audi ise duydum manasına gelmekte olup, Aston Martin adını araba yarışlarının yapıldığı bir tepeden almaktadır.

 

BMW  &  SAAB

Ünlü markalar bunlarla sınırlı değil tabi ki. Örneğin BMW gibi ünlü bir marka adını bir motor fabrikasından almaktadır. Aslında SAAB bir uçak fabrikasının adıyken, günümüzde sevilen bir araba markası olarak daha çok bilinmektedir.

 

VOLVO

Biz Volvo’dan sağlam ve kırılmaz gibi bir mana beklerken Volvo markası dönen manasına gelmektedir.

 

KURUCULARININ İSMİNİ  ALAN MARKALAR

Ford markası ise sıralı sistemleri keşfeden Hanry Ford’un soyadından isim almıştır. Bazı araçlar ismini kurucusunun isminden almıştır, örneğin Adam Opel kurucusu olduğu otomobile ismini vermiş ve sevilen marka Opel adını buradan almıştır. Aynı şekilde sevilen araç Honda, Ferrari, Lancia, Bugatti, Lamborghini, Renault, Peugeot, Citroen, Dodge ve Suzuki de isimlerini kurucularının soyadından almış araçlar grubundadır.

 

HUMMER

Dışarıdan bakıldığında gücünden etkilendiğiniz bir başka araç ise Hummer’ dır, bu heybetinin yanında çok amaçlı araç anlamına gelmektedir.

Otomobil markaları anlamları Markaların anlamları Markaların kelime anlamları
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke