MAÇ SONUÇLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Almanya’ya ‘İnce Ayar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Federal Meclisinde 1915 yılı olaylarına ilişkin Ermenilere karşı sözde Soykırımın kabul edildiği taslak üzerinden Almanya Hükümetine sert sözler söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Almanya’ya ‘İnce Ayar’
Bu içerik 274 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Federal Meclisinde 1915 yılı olaylarına ilişkin Ermenilere karşı sözde Soykırımın kabul edildiği taslak üzerinden Almanya Hükümetine katıldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde sert sözler söyledi.

Alman Parlamentosunun Ermenilerin düşüncelerine takılı kalmasını hayret ile karşıladığını belirten Erdoğan, bütün arşivleri ve belgeleri tüm dünyaya dürüstçe açma konusunda hem Almanya’ya hem Ermenistan’a seslendi.Dünyada yaşanan soykırımlar hakkında söz söylemesi gereken en son ülkenin Almanya olduğunu ifade eden Erdoğan, Alman Hükümetinin öncelikli olarak Holocaust olaylarını yeniden tanımlaması ve dünyayla paylaşması gerektiğini belirtirken, Ermeni Meselesinin Türkiye’ye en elverişli şantaj aracı olduğunun altını çizdi.

Türkiye içerisinde terörize eylem ve saldırılara karışmış her teröristin Avrupa Ülkelerinde rahatça yaşadığına dikkat çeken Erdoğan, hiçbir bürokrasi ya da hükümetin kabul etmediği zulümden kaçan Suriyelilere de Türkiye’nin kapısını açtığını yineledi.Almanya’ya ve Avrupa’ya davranış ve tutumlarında direktiflerde bulunan Erdoğan, bu meselelerin çözümünde hakkaniyet esas alınmazsa eğer Türkiye Avrupa’nın sorunlarında dik duran set olmaktan çıkar ve Avrupa sorunları ile baş başa kalır dedi.

cumhurbaşkanı erdoğan alman federal meclisi almanya parlamentosu erdoğan ince ayar ermeni soykırımı kabul avrupa sert sözler
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke