Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Avrupa’yı Sel Felaketi Vurdu: 11 Ölü

Almanya ve Fransa başta olmak üzere Avrupa Kıtası’nın birçok bölgesini etkisi altına alan şiddetli yağmurun sebep olduğu sel hayatı olumsuz etkilerken, yaşanan felaketlerde 11 kişi hayatını kaybetti.

Avrupa’yı Sel Felaketi Vurdu: 11 Ölü
Avrupa’yı Sel Felaketi Vurdu: 11 Ölü Haberci
Bu içerik 867 kez okundu.

Son birkaç gündür Avrupa’nın birçok bölgesinde etkisini sürdüren şiddetli yağışların yol açtığı sel suları 11 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Fransa’nın ilk devlet müzesi olma özelliğini taşıyan ve Mona Lisa gibi dünyaca ünlü bir tablonun sergilendiği müze olan Louvre Müzesi’nin Sen Nehri’nin su seviyesinin 6 metreyi aşması sebebi ile turistik ziyaretlere kapatıldığı belirtilirken, Sen Nehri sularında yaşanacak olası bir taşkını engellemek amacıyla kritik bölgelere bariyerler yerleştirildiği açıklandı.

Öte yandan Fransa’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden biri olduğu bilinen ‘France Soir’in haberinde, Sen Nehri’nin batı yakasında bulunan ve içerisinde 1848 – 1914 yılları arasında yapılan Fransız ve Avrupa sanatı izleri taşıyan resimlerin sergilendiği bir diğer devlet müzesi olan Musee d’Orsay’în da geçtiğimiz günün sabah saatlerinde ziyaretçilere kapatıldığı bilgisi yer aldı. Fransa Devlet Başkanı François Hollande’ın şiddetli yağışların etkisi altına almadığı bölgelerden birisinde bulunan Vincennes Şatosu’na götürülmesi de ülke gündemine alındı.

 

Almanya’da 10 Milyon Euro’luk Hasar Meydana Geldi

Avrupa’nın sanayi devi olarak bilinen, Volkswagen, Puma, Adidas gibi dünya genelinde müşterisi olan birçok ünlü şirketin merkezi olan Almanya’da sel sularının bilançosunun 10 milyon Euro’yu aştığı belirtildi. Meteorologların verdiği bilgiler doğrultusunda hafta sonu da etkisini sürdürecek olan yağışların neden olacağı can ve mal kayıplarını artırmasını engellemek amacıyla geniş güvenlik önlemleri alındığı bildirildi.

 

Genç Kız, Annesi ve Babaannesi Hayatını Kaybetti

Şiddetli yağışların etkisini en çok gösterdiği bölgelerden birisi olan Bavyera Eyaleti’nin kırsal kesimlerinde bulunan birçok evin giriş katı ve garajlarının sular altında kaldığı belirtilirken, Almanya Başkenti Berlin’e bir hayli yakın olan Simbach Kenti’nde aynı aileden bir babaannenin kızı ve torunu ile boğularak hayatını kaybettiği açıklandı.

avrupada sel felaketi fransa sen nehri 11 ölü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar