Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Messi Vergi Kaçırma Davası Sonuçlandı

Lionel Messi ve babası 2007 - 2009 yılları arasında vergi kaçırdıkları iddiası ile yapılan yargılamada beraat talepleri reddedildi. Devletin avukatları Lionel Messi hakkında 2 yıla kadar hapis cezası talep ettiler.

Messi Vergi Kaçırma Davası Sonuçlandı
Messi Vergi Kaçırma Davası Sonuçlandı Cem Güner
Bu içerik 1094 kez okundu.

İDDİA VERGİ KAÇIRMAK

Lionel Messi ve babası 2007 ve 2009 yılları arasında devlete ödemeleri gereken 4,1 Milyon Euro vergiyi ödememek ve bu sebeple vergi kaçırmaktan suçlanıyorlardı.

 

SAVUNMA

Lionel Messi geçtiğimiz Perşembe günü mahkeme huzurunda verdiği savunmasında Vergi kaçırma ile hiç bir alakası ve bilgisi olmadığını belirtmişti.

 

Cumhuriyet Savcısı, Lionel Messi'nin beraat etmesi yönünde beyanda bulunurken, Vergi dairesinin ve devlet hazinesinin avukatları Messi'nin cezalandırılması talebinde direnmişlerdi. 

 

KARAR

Perşembe günü Lionel Messi'nin savunmasını alan mahkeme, bütün talepleri topladıktan sonra duruşmayı Cuma gününe ertelemişti. Karar duruşmasının Cuma günü gerçekleşeceği belirtilmişti. 03/06/2016 Cuma günü gerçekleşen duruşmada ise, Lionel Messi'nin suçsuz olduğuna karar veren mahkeme Beraat kararını duyurdu. Vergi Dairesi ve Devlet Hazinesi avukatlarının taleplerinin tamamı reddedildi.

Lionel Messi Karar duruşması Vergi Kaçakçılığı Messi Vergi Kaçakçılığı İddiası Beraat kararı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar