Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

İzmir Rekor Kırdı; 37 Ton Atık Pil

Bu yıl 19.su düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanya'sına katılan İzmir halkı 37,8 ton atık pil toplayarak dünyada eşi benzeri görülmemiş bir rekora imza attı.

İzmir Rekor Kırdı; 37 Ton Atık Pil
İzmir Rekor Kırdı; 37 Ton Atık Pil Haberci
Bu içerik 494 kez okundu.

Atık pillerin çevre ve insan sağlığına zarar vermesini engellemek, bir takım kimyasalların ekonomiye tekrar kazandırnak çocuklara çevre bilincini aşılamak amacı ile, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ( TAP ) işbirliğinde düzenlenen ' Atık Pil' ve ' Kaç Pet Şişe Bir Fil Eder ?' kampanyaları, 5 Haziran Çevre Günü kutlamaları kapsamında İzmir'in en meşhur meydanlarından birisi olan Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirildi.7'den 70'e bir çok İzmirli sakinin bütün bir yıl boyunca topladıkları kullanılmış pilleri meydana getirerek destek olduğu etkinliklerde birinci olmaya hak kazanan vatandaşlara bir takım ödüller takdim edildi. Öte yandan uzun yıllar boyunca İzmir'in simgelerinden birisi olmayı başarabilen Asya fili Pak Bahadır'ın pet şişelerden oluşan heykeli yapıldı. Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kordon'da denize girerek çöp toplayan dalgıçlar ise 15 dakika gibi kısa bir sürede yüzden fazla şişe ve çocuk bisikletlerinin de aralarında olduğu bir çok çöpü körfezden çıkardı.

Çevre Yatırımlarında Türkiye'nin Başkenti İzmir

Etkinliklerin açılışını gerçekleştirmek üzere mikrofon başına geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Temiz bir çevre için ülkemizde çok az yatırım yapıldığını vurgulayarak, ' İzmir çevre yatırımları konusunda Türkiye'nin başkenti sayılabilecek bir konuma geldi.Gerçekleştirdiğimiz ve üzerinde çalıştığımız bir çok proje sayesinde ÇED raporunu almak için önümüzde herhangi bir engel kalmadı. Atıklarımızı birere sanayi ürüne haline getirerek enerji üretim işlemlerine kısa bir süre içerisinde başlayacağız' dedi.

Dünya Atık Pil Toplama Rekoru Kırıldı

Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilen ödül töreninde, pillerin yol açtığı çevre kirliliğini en düşük seviyeye indirmek ve bir çok kişi tarafından önemsenmeden doğaya atılan pillerin zararına dikkat çekmek amacıyla 1998 yılından bu yana düzenlenen etkinliklerin 19.sunda 37,8 ton atık pil toplandığını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı, 9 farklı kategoride tatlı bir mücadele içerisine giren vatandaşlara ödüllerini takdim etti. Törenin ardından katılan tüm İzmir halkına teşekkür ederen Kocaoğlu gelecek sene yeni bir rekor beklediğini vurguladı. 

izmir atık pil toplama atık pil toplama rekoru kaç pet şişe bir fil eder aziz kocaoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar