MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             EINTRACHT FRANKFURT 0 - 0 HOFFENHEIM             MALAGA 1 - 1 GRANADA             OSASUNA 0 - 3 BARCELONA             Rizespor 0 - 1 Kasımpaşa             BAYERN 5 - 0 WOLFSBURG             Köln 1 - 1 Dortmund             HAMBURG 1 - 0 AUGSBURG             

Polonya Rusya Savaşın Eşiğine Geliyor

Polonya'da yayın hayatını sürdüren haber sitelerinden derlenilen bilgilere göre Polonya Hükümeti, 35 bin kişilik paramiliter bir birlik oluşturmak için çalışmalara başladı.

Polonya Rusya Savaşın Eşiğine Geliyor
Bu içerik 464 kez okundu.

Yayımlanan haberlere göre, Polonya Savunma Bakanlığı görevinde bulunan 3 Ağustos 1948 Varşova doğumlu Antoni Macierewic, Gönüllü Savunma Gücü ismini taşıyacağo düşünülen birliklerin komuta kademesine ilişkin atamaların tamamlandığını açıkladı. Bahsedilen paramilis güçlerin, Polonya askerlerinin gördüğü eğitimden geçirilecek gönüllülerden oluşacağını bildiren Savunma Bakanı, geçtiğimiz yıllarda Ukrayna'da patlak veren iç karışıklığın ardından Rusya tarafından yapılan müdahelelere benzer bir durumun yaşanmasını engellemek amacıyla bir girişimde bulunulduğu söyledi.

NATO Taburu Konuşlanacak

Polonya'nın Rusya ile sınırında olan Gdansk kentinde bulundan Danzig Körfezi'nde bir NATO birliğinin konuşlandırılacağına ilişkin çalışmaların yürütüldüğü bölge halkı tarafından sosyal medya hesapları üzerinden dile getirilirken, Baltık ülkeleri de denilen Estonya, Letonya ve Litvanya'da da birer adet NATO taburunun konuşlandırılacağı ortaya atıldı. Yapılan haberlerde taburlarda görevli olması öngürülen askerlerin sayısının 4 bini aşacağı iddia edildi.

Rusya Nükleer Füzeleri Yerleştirdi

Rusya'nın geçtiğimiz yıllarda Ukrayna'nın Kırım yarım adasını işgal etmesi ve Rus yanlısı ayrılıkçıların bölge yönetimine başkaldırarak doğuda denetimi ele geçirmesinin ardından tüm dünya ülkelerinin gözü yeniden Rusya Blokuna çevrilmişti. 8 - 9 Temmuz tarihlerinde Polonya Başkenti Varşova'da  NATO zirvesinin düzenleneceğinin açıklanmasının ardından, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) bölgeye asker sevkiyatları hususunda temaslarda bulunulacağını bildirmişti. Örgüte üye 28 ülkeden bir kaçının bölgeye asker göndereceğinin gündeme gelmesinin ardından Rusya ise Polonya ile Baltık ülkelerinin arasında kalan Kaliningrad isimli kente nükleer başlıklar entegre edilebilen 'İskender M' füzelerinin yerleştirilmesi için gereken talimatların ordu yetkililerince verildiğini duyurdu.

 

 

polonya nato zirvesi varşova gönüllü savunma gücü polonya rusya savaşı rusya kaliningrad iskender m füzesi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke