MAÇ SONUÇLARI

Twitter, Yahoo'yu Satın Alma Yolunda

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre Twitter Yahoo'nun internet bölümünü satın almak için bir teklifte bulundu.

Twitter, Yahoo'yu Satın Alma Yolunda
Bu içerik 288 kez okundu.

21 Mart 2006 tarihinde Jack Dorsey ve Biz Stone tarafından kurulu ve 2014 yıllında yıllık geliri 1.4 Milyar Doları bulan sosyal ağ ve mikroblog sitesi olan Twitter'ın son bir kaç haftadır Silikon Vadisi yatırımcılarının ağır baskısı altında olduğu biliniyordu. Söylentilere göre Twitter şirket yetkilileri benzer durumda olan, 1995 yılında Stanford Üniversitesi öğrencileri olan Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulan Yahoo isimli arama motorunun internet işlerini satın almak için bir teklifte bulundu.

Hissedar Baskısı Satış Kararı Aldırdı

Amerika Birleşik Devletlerinin en eski 13. Gazetesi olma özelliğini elinde bulunduran New York Post'un konuya ilişkin haberinde Twitter şirketinin üst düzey yetkilileri, CEO Marissa Mayer'in öncülüğünde ki Yahoo heyeti ile bir takım görüşmeler gerçekleştirdi. 2015 yılının son çeyreğinde 4.4 milyar dolar zarar ettiği açıklanan Yahoo'nun Ocak ayından bu yana yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle yönetimde değişiklikler yapılması için hissedarların yoğun bir baskı uyguladığı bildirildi. Ekonomik olarak eski istişamına yeniden kavuşmak isteyen Yahoo'nun ise hissedar baskıları neticesinde internet işlerinin yürütüldüğü departmanı satma kararı aldığı belirtildi.

İstifalar Her An Gelebilir

Yatırımcıların iki internet devine ilişkin olumsuz algıları neticesinde geçtiğimiz 12 ay içerisinde hisseleri yüzde 14 düşen Yahoo ve yüzde 55 düşen Twitter'da hisse sahipleri yaşanan düşüşlerin sorumlularının istifa etmesi yönünde görüş bildirdi. 4.4 Milyar dolarlık zararın sorumlusu gösterilen Yahoo CEO'su Mayer'in istifasının her an gelebileceği söylentilerine, Twitter kurucularından olmasına rağmen şirket hakkında daha az söz sahibi olması yönünde baskı gören Jack Dorsey'inde başının dertte olduğu eklendi.

 

 

 

twitter yahoo jack dorsey marissa mayer twitter yahoo iş anlaşması hisse düşüşleri
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke