Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Siber Saldırı Hamlesi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Siber Savunma Komutanlığı'nın kapılarını ilk kez basına açtı. Yapılan açıklamalarda Türk Ordusu'nun siber saldırılara hazır olduğu bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Siber Saldırı Hamlesi
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Siber Saldırı Hamlesi Haberci
Bu içerik 1056 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son bir kaç yıldır kritik bir önem arz etmesi sebebi ile yoğunlaştığı konulardan birisi olan Siber saldırılara yönelik yapılan çalışmalarının eseri olan Siber Savunma Komutanlığı ilk kez görüntülendi. Komutanlıkta görevli yazılım mühendisi askerlerin basın muhabirleri ile paylaştığı bilgilerde, iletişim teknolojileri ile e-devlet uygulamalarının kullanım oranının artması, var olan bütün olumlu opsiyonlara karşın, kritik altyapı ve kontrol sistemlerinin devre dışı bırakılmasına yönelik bir takım tehlikeleri ve riskleri de beraberinde getirdiğini ifadesi yer aldı.

Muhabere Ortamının Beşinci Boyutu; Siber Alan

Yaygınlaşan internet kullanımı neticesinde, ülke vatandaşlarının güvenliğinin internet ortamlarında da sağlanması açısında 'Siber Alan'ın kara,deniz,hava ve uzay boyutlarının ardından yeni bir muhabere boyutu olduğunu vurgulayan komutanlık yetkilileri, Siber alanda tehditlerin önlenmesi, üst düzey savunma ikaz ve tepki alt yapılarının inşa edilmesi ve olası bir siber saldırı durumunda savunma yeteneğinin artırılması amacıyla yaklaşık 4 yıl önce TSK Siber Savunma Merkezi Başkanlığı ismi ile kurulan merkezin,30 Ağustos 2013 tarihinde Komutanlık haline getirilerek TSK Siber Savunma Komutanlığı ismini aldığı söyledi.

NATO İşbirliği ile 7/24 Hizmet

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aşırı önem arz eden iletişim altyapısı ve sistemlerinin, siber tehditlerden korunması, yaşanması muhtemel olayların etkilerinin en düşük seviyeye çekilmesi ve saldırı merkezinin tespit edilebilmesi için ilgili birimler ve NATO birlikleri ile karşılıklı işbirliği içerisinde hareket edildiği belirtilirken, Siber saldırıların, Nükleer saldırılardan sonra en tehlikeli ikinci saldırı olduğu vurgulandı.

 

 

 

 

siber savunma komutanlığı türk silahlı kuvvetleri NATO siber saldırı e-devlet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar