Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

3 Ülke Komandoları Tatbikat İçin Türkiye'ye Geliyor

6 - 12 Haziran tarihleri arasında Bulgaristan,Gürcistan ve Azerbeycan Komandolarının Tatbikat için Türkiye'ye geleceği bildirildi.

3 Ülke Komandoları Tatbikat İçin Türkiye'ye Geliyor
3 Ülke Komandoları Tatbikat İçin Türkiye'ye Geliyor Haberci
Bu içerik 1142 kez okundu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden yayımlanan yazılı açıklamada, 6 Haziran - 12 Haziran tarihleri arasında Azerbeycan, Bulgaristan ve Gürcistan ordularına görev alan komando birliklerinin de katılacağı birleşik komando tatbikatı düzenleneceğine ilişkin detaylara yer verildi.

Tatbikat Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda

Yapılan açıklamada, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda görev alan ve görev alması öngörülen birliklerin eğitim aşamalarına ilişkin gereksinimleri karşılamakla mükellef olan Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanığı işbirliğinde belirtlen tarihlerde Bulgasirastan, Gürcistan ve Azerbeycan silahlı kuvvetlerine bağlı komando birliklerinin de katılacağı birleşik komando tatbikatının Eğitim Merkezi Komutanlığı'na bağlı askeri üste icra edileceği bildirildi.

Amaç Birlikte Çalışılabilirliği Geliştirmek

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı Karar Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde ki Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nın yanında Kara Havacılık Komutanlığı unsurlarının katılacağı belirtilen tatbikatta ulaşılması hedeflenen amacın 'Katılımcı ülkelerin komando birlikleri arasında koordinasyonu sağlama, birlikte operasyon yürütebilitesini artırmak ve mevcut bilgi birikimlerini faydalı bir biçimde paylaşmak' olduğu ifade edildi. Tatbikatın faydalı getirilerinin saptanması durumunda ise tekrarlanmasının muhtemel bir vaziyet olduğu vurgulandı.

 

komando tatkibatı birlşeik komando tatbikatı bulgaristan gürcistan azerbeycan dağ komando okulu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi