Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

GAME OF THRONES Artık Yok

Dünyada en çok izlenen dizi olan Game Of Thrones yayın hakları sebebiyle yapılan uyarı sonucunda internetten kaldırıldı. Yayımlanması yasaklandı.

GAME OF THRONES Artık Yok
GAME OF THRONES Artık Yok Cem Güner
Bu içerik 1374 kez okundu.

Dünyada en çok izlenen dizi olan Game Of Thrones'un yapımcılarının uyarısı üzerine yayın haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle bütün bölümlerinin yayımlandığı siteler erişime kapatıldı. 

Bundan böyle sadece yayımcı kuruluşun izin verdiği cnbc-e kanalından izlenebilecek olan Game Of Thrones'in yeni bölümlerine de eski bölümlerine de internetten erişim artık yok. Bu kapsamda erişime kapatılan onlarca site mevcut. 

 

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Sosyal medyada haberi duyan veya internette izlemeyek için arayan filmi bulamayanların yayıncı kuruluşa tepkileri çığ gibi büyüyor. Yayıncı kuruluşta haklı olarak telif hakları gerekçesiyle internetten kaldırıldığına dair bir açıklama yaptı. 

Game Of Thrones geçtiğimiz 2015 yılı içerisinde internetten 14 milyondan fazla indirme sayısına ulaşarak en çok izlenme rekorunu ele geçirmişti. Son sezonu için izlenme sayıları geçtiğimiz yıllara oranla çok daha fazla artmıştı ve dün itibariyle yayıncı kuruluşun internet hamlesi seyircileri isyan ettirdi.

 

Bundan sonrası içinde ceza gelebilir

Türkiye'de bulunan bir çok site telif hakları konusunda bildirin kaldıralım mantığı ile çalıştığı ve dün tarihi itibariyle bir bildirim aldıkları için yeni bölümleri koymamaları konusunda uyarı almış oldular. Bundan sonra Game Of Thrones bölümlerini yayımını yapanlar hakkında da yasal işlem başlatılabilir. Bunu göze alabilecek birileri var mıdır ilerleyen günlerde görülecek. 

 

YAYINI KESİLEN SİTE SAHİPLERİ

Yayını kesilen site sahipleri ise, kapama ekranında bildirilen mahkeme ve değişik iş kararına itiraz ederek sitelerini açtırma konusunda işlem başlatabilirler. 

Game Of Thrones
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar