Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Ürdün'de Filistinli Vatandaşların Kaldığı Kampa Saldırı Düzenlendi

Ortadoğu'nun en güvenli ülkelerinden biri olarak adından söz ettiren Ürdün'de Filistinlilerin kaldığı mülteci kampına saldırı düzenlendi.

Ürdün'de Filistinli Vatandaşların Kaldığı Kampa Saldırı Düzenlendi
Ürdün'de Filistinli Vatandaşların Kaldığı Kampa Saldırı Düzenlendi Haberci
Bu içerik 619 kez okundu.

Resmi adı Ürdün Haşimi Krallığı olan Ortadağo'da ki Arap ülkesinin başkenti Amman'ın yerleşim merkezine bir kaç kilometre uzaklıkta bulunan mülteci kampına saldırı düzenlendi. Bir çok ülkesinde iç karışıklık olan ve bir çok terör örgütüne ev sahipliği yapan Ortadoğu'nun yapılan istatistikler neticesinde en güvenli ülkesi olduğu tespit edilen Ürdün'de bu sabah saatlerinde başkent Amman'ın merkez sınırlarının dışarısında inşa edilmiş Bakaa isimli mülteci kampını hedef alan saldırganlar, uzun namlulu silahlarla yaptıkları saldırı sonucunda beş kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Yapılan ilk açıklamaya göre yaşamını yitirenlerden üçünün Kampta görevli olan istihbarat servisi memurları olduğu bildirildi.

Saldırı sabah 07:00'da Gerçekleştirildi

2010 yılında yapılan nüfus sayımlarının sonuçlarına göre 1.910.000 kişinin yaşadığı başkent Amman'ın kuzey kesimlerinde bulunan Bakaa mülteci kampına yapılan saldırının güvenlik güçleri tarafından tutulan raporda sabah saat 07:00 sularında gerçekleştirildiği bilgisi yer aldı. Olaya ilişkin açıklama yapmak üzere kameralar karşısına geçen Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed Mumani, saldırıda gizli servis ofisinin hedef alındığını belirterek, saldırının 'Alçakça bir girişim' olduğunu belirtti.

 

Arap-İsrail Savaşından Sonra Kuruldu

Mumani'nin yaptığı açıklamada saldırının gerçekleştirildiği Bakaa Kampının 1967 yılında cereyan eden Arap-İsrail savaşının ardından 1968 yılında Filistinli savaş mağdurları için kurulduğunun hatırlatırken, kampa ilişkin Birleşmiş Milletler raporunu hatırlatarak, kampa 5 binden fazla çadırda 26 bin sığınmacının hayatlarını devam ettirdiğini bildirdi.

 

 

ürdün amman bakaa mülteci kampı mülteci kampına saldırı muhammed mumani
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar