Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Türkiye Yunanistan'ın Onur Konuğu Oluyor

Yunanistan Büyükelçisi Kryiakos Loukakis, ABD, Rusya ve İsrail'in ardından Türkiye'ye onur konuğu olarak seçtiklerini açıkladı.

Türkiye Yunanistan'ın Onur Konuğu Oluyor
Türkiye Yunanistan'ın Onur Konuğu Oluyor Haberci
Bu içerik 891 kez okundu.

Avrupa'nın 4 bağımsız borç krizinden ilk olan ve 2009 yılının son aylarında patlak veren Yunanistan ekonomik krizinin yol açtığı sorunları bir an önce kapatmak amacıyla yaptığı planlamalar ve girişimlerle gündeme gelen Aleksis Çipras hükümeti düzenlemelerine bir yenisini daha ekledi. Krizin açtığı yaraları kapatmak amacıyla turizm faaliyetlerine yönelin Yunan hükümeti, Türkiye'nin beraberinde Amerika Birleşik Devletleri, Rusya Federasyonu ve İsrail'i onur konuğu ülke olarak seçti. Uygulama kapsamında bahsedilen ülkelerden gelecek olan her bir turiste yüzde 20 civarında indirim uygulanacağını duyurdu.

Büyükelçi Kyriakos Loukakis Açıkladı

Yunanistan'a gelen turistlerin büyük bir kısmını Türkiye ile birlikte bahsedilen diğer üç ülkeden geldiğini dile getiren Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla böyle bir adım attıklarını belirtti. Turizm uzmanları tarafından geliştirilen 'Onur Konuğu' uygulaması kapsamında 4 ülkeden gelen ziyaretçilere bir takım ayrıcalıklar tanınacağını vurgulayan büyükelçi, ' Bu sezonda Yunanistan'a turistik geziler düzenleyecek Türk vatandaşlara, geliştirilen programa katılan ve belirlenen logoyu taşıyan tüm iş yerlerinde uygulanan etiket fiyatının yüzde 20'si kadar indirim hakkını tanınacak ve kampanyaya turistik bölgelerde hizmet veren onlarca işyeri katılacak' dedi.

  

yunanistan turizm türkiye yunanistan onur konuğu türk turistlere yüzde 20 indirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar