Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

EKK'da 65. Hükümet Yatırımları Görüşüldü

65. Hükümet Başbakanı Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulunda Kıdem Tazminat, BES ve yatırımlar görüşüldü.

EKK'da 65. Hükümet Yatırımları Görüşüldü
EKK'da 65. Hükümet Yatırımları Görüşüldü Haberci
Bu içerik 849 kez okundu.

Hazine Müsteşarlığı tarafından yürütülen politikalar kapsamında hizmet veren ve 28 Şubat 2009 tarihinde, 5838 sayılı kanun ile kurularak hizmet vermeye başlayan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Ekonomi Bakanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı, Kalkınma Bakanı ve Maliye Bakanı'nın katılımıyla Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda ülkenin ekonomi gündeminde geniş yer bulan konuların görüşüldüğü bildirildi.

Kurulduğu tarihden bu yana konuyla ilgili Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Şimşek başkanlığında toplanan Koordinasyon kuruluna geçtiğimiz ay ikincisi düzenlenen Ak Parti Olağanstü kongresinde Genel Başkan seçilen ilk kez Binali Yıldırım başkanlık yaptı..

Kıdem Tazminatı ve Bireysel Emeklilik Sistemi Görüşüldü

Avusturya'da uygulanan sistemin bir benzerinin ülkemize uygulanması ile son günlerde ekonomi gündeminde geniş yer bulan kıdem tazminatı ödemelerinin ne şekilde düzenleneceğini görüşüldüğü toplantıda, çalışanların zorunlu olarak bireysel emeklilik sistemin geçiş koşullarının da ele alındığı bildirildi.

Hükümet Projeleri de Masaya Yatırıldı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında masaya yatırılan bir diğer konunun ise, Binali Yıldırım Başbakanlığında faaliyet göstere 65. Hükümet döneminde yapılması öngörülen yatırımlara ilişkin düzenlemeler olduğu açıklandı. Çankaya Köşkü'nde yapılan toplantı alınan kararlara ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, Başbakan Yıldırım'ın Merkez Bankası yeni Başkanı Murat Çetinkaya'yı kabul ettiği ve görüşme de para ve maliye politakalarının üzerinde durulduğu ifade edildi.

 

ekk ekonomi koordinasyon kurulu binalı yıldırım mehmet şimşek murat çetinkaya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi