MAÇ SONUÇLARI

Dolar Milyarderleri Bir Bir İflas Ediyor

Geçtiğimiz akşam saatlerinde Dolar değerinde ki düşüşe son vermesi beklenen Fed başkanı Janet Yellen'in konuşması beklentilere cevap veremedi.

Dolar Milyarderleri Bir Bir İflas Ediyor
Bu içerik 260 kez okundu.

Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti olan Washington Departman City'de bulunan ABD Merkez Bankası Fed'in 3 Şubat 2014 tarihinde göreve getirilen başkanı 70 yaşında ki iktisatçı Janet Yellen'in dün akşam saatlerinde yaptığı konuşmanın Dolar/TL değerinde bir yükselişe sebep olmasını bekleyen milyarder dolar yatırımcılar bir bir zarar ettiklerini duyurdu.

2.90'ın Altına Düştü

Günün ilk saatlerine yatay bir başlangıç yaparak 2.90'ın altına gerileyen Dolar/TL değeri yaşanan ilk düşüşte 2.8962 değerini görmesinin ardından saat 11:20 sıralarında 2.8986 seviyesine tekrar yükseldi. Euro/TL değerinin geçtiğimiz gün kaydedilen kapanış değerine göre sınırlı bir düşüş gösterrek 3.2955 seviyelerinden alıcı bulduğunu dile getiren ekomoni analistleri Dolar/TL değerinin konjüktürel dalgalanmalar bakımından 2.8790 seviyesini önemli bir destek noktası olarak nitelendirdi. Euro Bölgesi Gayri Safi Yurtiçi Hasılası ve Amerika'da önümüzde ki aylarda açıklanması muhtemel ekonomi verilerinin dikkatle takip edilmesi gerektiğini öneren ekonomistler, petrol fiyatlarında ki artışı hatırlatarak önemli uyarılarda bulundu.

Borsa İstanbul 79 Binin Üzerine Çıktı

Sabah saatleri itibari ile yüzde 0,48 değerinde bir yükselişle 78.968,39 puanından işlem gören Borsa İstanbul 100 ( BIST 100 ) endeksinin öğle saatlerine yaklaşıldığı esnada yükselişini sürdürmeye devam ederek 79 bin puanın üzerine çıktığı ve 79 bin 200 puanında dengelendiğini belirten analistler, en çok kazandıran sektör endeksleri arasında yüzde 1,04'lük bir değer ile  ' Metal eşya, Makina', en çok zarar uğratan sektörlerin ise yüzde 0,64 değeri ile ' Dinansal Kiralama ve Faktoring' olduğunu dile getirdi.

 

 

dolar dolar fiyatları dolar dalgalanmaları dolar/tl endeksi borsa istanbul dolar ne kadar dolar düşecek mi janet yellen
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke