MAÇ SONUÇLARI

Binali Yıldırım'dan Türk Halkına Çağrı

Başbakan Binali Yıldırım, Vezneciler saldırısına ilişkin açıklamada bulunarak, yüzlerce benzeri saldırının önlendiğini hatırlattı.

Binali Yıldırım'dan Türk Halkına Çağrı
Bu içerik 567 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti 65. Hükümeti'nin Başbakanı olan eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Binali Yıldırım, Vezneciler saldırısında yaralanan vatandaşlar için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gerçekleştirdiği ziyareti tamamladıktan sonra, basın mensuplarının sorularını yanıtlamak üzere bir toplantı düzenledi.

Ne Yaparlarsa Yapsınlar Yolumuzdan Dönmeyeceğiz

Öncelikli olarak ziyaret ettiği hastaların sağlık durumundan bahseden Yıldırım, dün öğle saatlerinde bir çok yaralının tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildiğini belirterek geçmiş olsun dileklerini iletti. ' Bugün de saldırı da şehit olan kahraman polislerimizi ebediyete uğurluyoruz, Fatih semtinde düzenlenecek olan cenaze törenine katılacağız ' diyen Başbakan Yıldırım ' Milletimiz emin olsun ki, terör örgütü her ne yaparsa yapsın, ister silahlı ister bombalı araç ister intihar saldırısı, hangi yöntemi isterlerse kullansınlar Türkiye güçlüdür, milletimizi yıldıramazlar ve devletimizin büyük bir kararlılıkla yürüttüğü bu onurlu istikbal ve istiklal mücadeleden saptıramazlar. İster şehirde ister kırsalda kahraman askerlerimizin yiğit polislerimizin hatta vatandaşlarımızın tek vücut olduğunu, gece gündüz hep birlikte yürüttüğü bu amansız mücadeleyi gördükçe kahrolacaklar ' ifadelerini kullandı.

Terörün Sırtını Sıvazlayanlar Aynı Muamele ile Karşılacaklar

Terör örgütüne destek verdiği bilinen dış güçlerin kirli oyunlarına da değinen Başbakan, 'Teröristlerin sırtlarını sıvazlayan her kimse, bölücü örgüt militanlarına başına gelenlerin tavizsiz bir biçimde kendilerinin de yaşayacağını bilsinler' diyerek uyarıda bulundu. PKK'nın Vezneciler saldırısının katili olduğunu da vurgulayan Yıldırım, ' yavaş yavaş köşeye sıkışıyorlar, çok kısa bir ömürleri kaldı' dedi. Türk polisine yönelik haksız ithamların olduğunu da dile getiren Başbakan, 'Bu ulvi mücadelede, istikbal ve istiklal mücadelesinde vatandaşlarımız, devlete desteğini esirgememelidir' diyerek sözlerine son verdi.

 

 
binali yıldırım başbakan vezneciler saldırısı basın toplantısı binali yıldırım türk halkına çağrı terörle mücadele
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke