Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Dursun Özbek Açıkladı: CAS Davası 16 Haziran'da

Galatasaray başkanı Dursun Özbek, Avrupa Kupalarından men cezasına ilişkin yapılan başvuru neticesinde davanın 16 Haziran tarihinde görüleceğini açıkladı.

Dursun Özbek Açıkladı: CAS Davası 16 Haziran'da
Dursun Özbek Açıkladı: CAS Davası 16 Haziran'da Haberci
Bu içerik 412 kez okundu.

Florya Metin Oktay tesislerinde düzenlenen divan kurulu toplantısında kulüp üyelerine hitap etmek üzere kürsüye gelen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, son dönemlerin ele alındığı takdirde kulüp faaliyetlerini en yüksek oranda etkileyen gelişmenin, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu'nun verdiği 1 yıl süresince Avrupa Kupalarından men cezası olduğunu belirterek, CAS'a yapılan başvurnun ardından son duruma ilişkin gelişmeleri aktardı.

UEFA'nın verdiği men cezasına yönelik hukuk yollarının henüz tüketilmediğini vurgulayan Özbek, ' Bahsedilen cezai yaptırımın tarafımza tebliğ edilmesinden kısa bir süre sonra CAS'a gerekli başvuru için müracat etmiştik, CAS'tan gelen bilgide duruşma günü tarihinin 16 Haziran Perşembe olduğu belirtiliyor. Galatasaray kulübünün bugün geldiği mali noktayı da dile getirip, kaydedilen iyileşmeyi göstererek, cezanın gözden geçirilmesi konusunda istekte bulunacağız. Olumsuz gelişmelere konu olan bir mali yapı sonrasında verilen bir ceza var. Ancak şahsım adına ben 16 Haziran tarihinde yapılacak olan duruşmada bir şeylerin değişebileceği ümidine taşıyorum.' dedi.

Standartların Altına İnmeye Yönelik Çalışmalarımız Sürüyor

'UEFA'nın sportif faaliyetlerin disiplinli bir biçimde sürdürülmesi bakımından, yıllık sporcu ödemelerine ilişkin getirdiği 65  milyon Euro sınırını geçtiğimiz belirtiliyor. Transfer döneminde futbolcular için yapılan harcamalar konusunda proje hazırlarken bu standardın altına nasıl inebileceğimiz konusunda ki incelemelerimizi devam ettiriyoruz. Galatasaray'ın şuan ki yıllık maaliyeti 70 Milyon Euro civarında. Kontratı bulunan 40'a yakın sporcunun bir kısmından kurtulmanın yollarını bulmak üzere çaba sarfediyoruz. Amacımız başarıdan değil, hesapsız yapılan harcamalardan feragat etmek, önümüzde ki sezon için daha diri bir kadro kurmak için tüm ekibimiz hararetli bir çalışma içerisinde' ifadelerini kullanan Dursun Özbek, kulübü en verimli sistemi seçmek zorunluluğu içerisinde olduğunu hatırlattı.

 

 

 

galatasaray uefa avrupadan men cezası cas davası dursun özbek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar