MAÇ SONUÇLARI

Amerika'da Savaş Uçağı Kazası

ABD'nin Georgia Eyaletinde meydana gelen kazada, iki savaş uçağının çarpıştığı, pilotların olaydan yara almadan kurtulduğu bildirildi.

Amerika'da Savaş Uçağı Kazası
Bu içerik 367 kez okundu.

Güney Caroline Ulusal Hava Muhafiz Birliği'nin resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, gece saatlerinde rutin uçuş görevlerini yerine getirmek üzere üslerinden havalanan iki F-16 tipi savaş uçağının, Amerika Birleşik Devletleri'nin Doğu Eyaletleri'nin en büyüğü olan 153.592 kilometrekarelik yüz ölçümü ile en büyük eyaleti olma özelliğini elinde bulunduran 8 milyon nüfuslu Georiga Eyaleti'nin doğu kesimlerinde hava çarpıştığı ifadesi yer aldı.

Pilotların Sağlık Durumu İyi

Uçuş konusunda uzun yıllardır aldıkları profesyonel eğitim ve uçuş tecrübeleri dolayısıyla bir hayli başarılı pilot oldukları belirtilen iki yüzbaşının, sebebi henüz açıklanmayan çarpışma öncesinde F-16 modeli savaş uçaklarından fırlatma koltukları sayesinde kurtularak hayatta kalmayı başarabildikleri ve sağlık durumlarından her hangi bir probleme rastlanmadığ bildirildi.

İki Gün Önce de İki Uçak Düşmüştü

Amerika Birlşeik Devletleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı savaş uçakları geçtiğimiz haftalarda da kazalar ile gündeme gelmiş, aynı güç içerisinde, ordu bünyesinde faaliyet gösteren gösteri ekibinde yer alan biri F/A-18 diğeri F-16 tipi iki adet savaş uçağı yere çakılmıştı. Kazalarda F/A-18 pilotu hayatını kaybetmişti. Öte yandan Mayıs ayında, Kuzey Carolina'da Donanmaya ait iki F/A-18 tipi uçak eğitim uçuşlarını gerçekleştirdiği esnada okyanus üzerinde çarpışmış uçaklarda bulunan pilotlar kazadan sağ kurtulmuştu.

 

abd amerika uçak kazası f-16 uçak kazası abd donanması
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke