MAÇ SONUÇLARI

Emeklilerin Yüzü Gülecek

Emeklilerin yüzünü güldürecek bir yasa tasarısı mecliste görüşmeye açıldı. Buna göre 30 yılın üzerinde çalışan ve emekli olanlara fazladan hakettikleri tazminatların ödenmesi söz konusu.

Emeklilerin Yüzü Gülecek
Bu içerik 329 kez okundu.

Emeklilerin yüzünü güldürecek bir yasa tasarısı mecliste görüşmeye açıldı. Yasada an itibariyle uygulanan çalışan kimse emekliliği hakettikten sonra 30 yıldan fazla ne kadar çalıştığının hiç bir önemi bulunmayıp emekli ikramiyesini 30,000TL baz alarak hesaplanmakta. 

 

30 YILDAN HESAPLANMAKTA

30 yıl üzerinde çalışma süresi olanlar için bu durum hak kaybına sebep olmakta. Örnek verilecek olursa 40 yıl çalışan birisinin 30 yıl üzerinden tazminat alması, 10 yıllık çalışma süresinin karşılığı olan tazminatı talep edememesi apaçık hak kaybı oluşturmakta. 

 

TASARIYA GÖRE

Tasarıya göre 30 yılın üzerinde çalışan ve emekli olanlara fazladan hakettikleri tazminatların ödenmesi söz konusu. Bu hususta 40 yıl çalışan ve emekliye ayrılarak 30 yılın karşılığı tazminatını alan bir emekli tahinen 13,000TL civarında bir tazminat almaya hak kazanacak. Bu tasarı kabul edilirse ödemelerde 3 ayın içerisinde yapılması planlanmakta. 

Emekliye müjde Emekliye fazladan para Emeklilere tazminat 30 yılın üzeri tazminat Tazminat paraları Tazminat ne zaman yatacak
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke