Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Bir Tweet Samsung'u 580 Milyon Dolar Zarar Ettirdi

Tesla'nın CEO'su olan Elon Musk'ın batarya üretim konusunda ki işbirliğine yönelik attığ bir tweet Samsung SDI'a 580 Milyon Dolar zarar ettirdi.

Bir Tweet Samsung'u 580 Milyon Dolar Zarar Ettirdi
Bir Tweet Samsung'u 580 Milyon Dolar Zarar Ettirdi Haberci
Bu içerik 711 kez okundu.

Günümüzde sosyal medya kullanımının giderek yaygınlaşması ile birlikte, dünya çapında hizmet veren devasa şirketler, iş antlaşmaları ve şirket politikalarına yönelik gelişimleri ve atılan yeni adımları sosyal platformlar üzerinden duyurmaya başladı. 140 milyon aktif kullanıcısı olan sosyal medya sitesi üzerinden 140 karakterli metinler üzerinden yapılan bilgilendirmelerin şirketlerin hisse değerleri üzerinde nasıl bir etki uyandırdığına dair geçtiğimiz gün yaşanan olay, durumun çarpıcılığını ortaya koyar nitelikteydi.

Elon Musk’ın Tweeti Samsung’u Yerle Bir Etti

Elektrikli araç ve elektrikli motor parçaları üretimi ile son günlerde dünya genelinde ismini duyuran Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta resmi twitter üzerinden yaptığı açıklama sosyal medyanın şirket geleceklerine ne derece etki ettiğini gözler önüne serdi. Musk’ın Samsung SDI’ı toplamda 580 Milyon Dolar zarar ettiren tweeti Samsung’un elektrikli araç modeli için Tesla ile antlaşma yaptığına yönelik haberlere açık getirdi.

Panasonic Hisseleri 800 Milyon Dolar Kıymetlendi

Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetinde, batarya ve ekran üniteleri için Samsund SDI ile herhangi bir işbirliğinin olmadığını, bahsedilen parçaların üretimi için Panasonic ile çalışıldığını belirtmesinden kısa bir süre sonra 800 milyon dolarlık değer kazanan Panasonic hisseleri küresel borsalarda ilgi odağı oldu.

samsung samsung sdı panasonic tesla motors elon musk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar