Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Fırtına Obüsleri 31 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Suriye sınırında konuşlandırılan, TSK'ya Fırtına Obüs Bataryaları tespit edilen İŞİD hedeflerine yönelik bombardıman gerçekleştirdi. 31 İŞİD'li öldürüldü

Fırtına Obüsleri 31 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi
Fırtına Obüsleri 31 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi Haberci
Bu içerik 1429 kez okundu.

Genelkurmay Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye-Suriye sınırına yakın bir bölgede konuşlandırılan Fırtına Obüs bataryaları, sınırın diğer tarafında tespit edilen Irak Şam İslam Devleti'ne ait yerleşkelere bombardıman gerçekleştirdi. Yapılan atışlar neticesinde ilk belirlemelere göre 31 terörist öldürüldü.

Silah İmalathaneleri ve Füze Rampaları Vuruldu

Dün sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda Fırtına Obüs Bataryalarının, geçtiğimiz aylarda Kilis kentini hedef alan katyuşa füzelerinin ateşlendiği rampaların yerleştirildiği, dün öğle saatleri itibari ile şehirde ki bir çok binaya isabet eden uçaksavar mermilerinin ateşlendiği İŞİD’e ait silah mevzilerinin ve bomba imalatında kullanılan yerleşkeleri hedef aldığı bildirildi. Toplamda 33 farklı yerleşkenin hedef alındığı operasyonda çok sayıda atış gerçekleştirildi.

 Koalisyon Uçakları da Boş Durmadı

Küresel bağlamda terörle mücadele kapsamında Birleşmiş Milletler’e üye ülkelerin güvenlik güçlerinden oluşan askeri birliklere bağlı savaş uçaklarının da Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın bir çok yerinde kanlı eylemler gerçekleştiren İŞİD’e yönelik, Cakka kentinde bulunan 5 ve Dudiyan bölgesinde tespit edilen 4 hedefe operasyon düzenlendi. 10 Haziran 2016 tarihi itibari ile düzenlenen operasyonlar sonucunda 31 İŞİD militanının öldürüldüğü bildirildi.

işid suriye operasyon fırtına obüsleri koalisyon uçakları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar