Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Alanya'da 400 Esnaf Sokaklara Döküldü

Alanya'nın Konaklı Mahallesi'nde turizm sezonundan memnuiyetsizliğini dile getirmek isteyen 400 esnaf, yürüyüş yaparak turist duasına çıktı.

Alanya'da 400 Esnaf Sokaklara Döküldü
Alanya'da 400 Esnaf Sokaklara Döküldü Haberci
Bu içerik 837 kez okundu.

Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı Konaklı Mahallesi’nde turizm sezonunun bir hayli kötü seyretmesi sebebi ile protesto yapma kararı alarak yürüyüşe çıkan 400 esnafın arasında bulunan ge gümüşçülük ile uğraştığı bilinen İsmail Altınyıldız isimli vatandaş ‘ Konaklı’da bu sene turizm felaket, Esnaf kirasını faturasını ödeyemiyor, SSk ile vergi borçlarını bile ödemeyecek hale geldi. Yetkililerden turizm ile acil olarak ilgilenmelerini rica ediyor. Bu iş böyle devam ederse Allah korusun hepimiz batacağız. Turizm böyle devam etmesi halinde en son Mahmutlar Cezaevi’ne gideceğiz hepimiz, 20 yıldır esnaflık yapıyorum böyle bir sezonu ilk defa yaşıyorum’ ifadelerini kullandı.

Art Niyetimiz Yok Sesimizi Duyurmak İstiyoruz

Yürüyüşe katılan esnaflar arasında bulunan Restoran işletmecisi Ali Rıza Biyol da ‘ Bu sezon ciddi anlamda çok kötü, bazı günler oluyor siftah edemiyoruz, sabah geliyor akşam gidiyoruz, Borçlarımızı ödeyemiyoruz, 40-50 Türk Lirası gibi bir rakamlar restoranı kapatıyorum, Elektrik mi ödeyeyim su mu ödeyeyim yanımda çalışan personelin ücretini mi ödeyeyim’  şeklinde konuştu.

Butik işi ile meşgul olan Tuncay Eyidoğan ise ‘ Önceden turizm sezonu 5-6 ay sürerdi bu sezonun 3 ayı göreceğinin garantisi yok. Bu yürüyüşe katılan esnaflardan hiç birinin de art niyeti yok sesimizi duyurmak istiyoruz’ dedi.

alanya antalya konaklı mahallesi turizm sezonu turist duası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar