Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

ÜNLÜ GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ.

Türk basınının usta ismi Hakkı Devrim bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

ÜNLÜ GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ.
ÜNLÜ GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ. Cem Güner
Bu içerik 528 kez okundu.

Türk basınının en usta kalemlerinden, gazeteci ve yayımcı Hakkı Devrim bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Hakkı Devrim'in ölüm haberini sabah saat 10.00 sıralarında yine kendisi gibi gazeteci olan oğlu Serdar Devrim açıkladı. 

Okan Bayülgen'in yaptığı gece programlarının birçoğunda konuk olan, Tercüman, Yeni Sabah, Havadis gibi gazetelerde birçok farklı görevde bulunan Devrim; Meydan Larousse ansiklopedisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. CNN Türk'te 'Hakkıyla Sohbet' ve 'Günbegün' programları ile izleyiciyi ekrana kilitleyen Devrim Radikal gazetesinde de uzun yıllar köşe yazarlığı yaptı.

HAKKI DEVRİM KİMDİR

1929 Eskişehir doğumlu aslen Katamonulu olan Hakkı Devrim;  1947 yılında Kabataş Erkek Lisesi'ni, 1951 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bu üniversitede okuduğu sırada tanıştığı eşi Gülseren Hanımla iki yıl sonra 1951'de evlendi. Kendisi gibi gazeteci olan Serdar Devrim'in babası olan Hakkı Devrim'in aynı zamanda Zeynep isminde bir de kızı var. 26 Nisan 2008 yılında eşini toprağa  veren Hakkı Devrim, o dönemden sonra yalnız yaşamaktaydı. 

Hakkı Devrim gazeteci hakkı devrim hayatını kaybetti hakkı devrim öldü mü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi